Rīgas cirks prezentē jauno logotipu un izsludina starptautisku metu konkursu

0 Komentāru

Rīgas cirks izsludina metu konkursu vēsturiskās ēkas atjaunošanai un teritorijas attīstības vīzijas izstrādei.

Rīgas cirks pasākumā medijiem prezentēja jauno logotipu, kas tapis, balstoties uz cirka vēsturisko identitāti. Foto: LNT

Metu konkurss turpināsies līdz pat 4. jūnijam, bet turpmākajos mēnešos starptautiska žūrijas komisija lems par labāko projektu.

Konkursa dalībniekiem jāņem vērā vairāki nosacījumi – jāatjauno cirka ēkas sākotnējais vēsturiskais veidols un jāsaglabā kupols, vienlaikus radot tādus apstākļus, kas ļautu cirkā rīkot ne vien lielas izrādes, bet turpināt darbību arī pērn izveidotajai cirka skolai.

Konkursa nolikums dod iespēju cirka teritorijā iekļaut arī jaunu būvi, kā arī radīt savienojošu ceļu starp Merķeļa un Alfrēda Kalniņa ielu.

Jānis Dripe
Latvijas Arhitektu savienības pārstāvis, KM eksperts

Tiks vairāk vai mazāk atgrieztas tās vēsturiskās vērtības, kas ir dažādu pārbūvju laikā zudušas. Uzslāņojumus, rūpīgi attīrot un vēsturisko substanci atjaunojot, mēs iegūsim pavisam citas kvalitātes esošo ēku kā vēsturisku vērtību un jaunās arhitektūras elegants pienesums virzienā uz Kalniņa ielu – tās ir tās vērtības šim te iespējamam projektam.

Pērn kā steidzamākais darbs tika veikta ēkas fasādes nostiprināšana, un pašlaik notiek tās konservācijas darbi.

Pagaidām līdz 2022. gadam cirka ēkas energoefektivitātes uzlabošanai Kultūras ministrija paredzējusi izlietot trīs miljonus eiro Eiropas fondu līdzekļu, savukārt kopējās cirka projekta izmaksas aptuveni desmit gadu posmā varētu sasniegt 10-15 miljonus eiro.

Rīgas cirka ēka slēgta kopš 2016. gada februāra, kad pēc vairākkārtējiem ēkas apsekojumiem Būvniecības valsts kontroles birojs un Kultūras ministrija secināja, ka tā vairs nav droša apmeklētājiem. Bet pastiprināta uzmanība Rīgas cirka ēkas drošībai pievērsta jau pēc ugunsgrēka 2015. gada martā. Pēc šī notikuma notika cirka ēkas konstrukciju pārbaude, kas atklāja problēmas pamatos, fasādē un sienās.

0 Komentāru