Komentāri
Rīgas cirka ugunsgrēkā vēsturiskās vērtības nav cietušas
FOTO: LETA

Rīgas cirka vakardienas ugunsgrēkā vēsturiskās vērtības nav cietušas, atzinuši kultūras pieminekļu sargi. Nodarītie postījumi gan ir lieli, tāpēc Kultūras ministrijai var nākties no valsts budžeta prasīt naudu to novēršanai.

Tikai pateicoties laimīgai sakritībai, uguns nepaspēja izplesties līdz skatītāju zonai, tādēļ jau šobrīd cirka mākslinieki turpina uzstāties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uguns izpostītās telpas aptuveni 120 kvadrātmetru platībā atrodas cirka aizkulišu daļā. Melnos dūmus, kas nokrāsojuši sienas un griestus, radījis kūstošais plastmasas apšuvums. Dzēšot liesmas, telpas ir pamatīgi salietas, tāpēc patiesos zaudējumu apmērus pagaidām nosaukt nevar. Cirku pārvaldošā Kultūras ministrija gan ir optimistiska.

Tomēr Rīgas Cirka direktore Lolita Lipinska jau tagad atzīst, ka zaudējumi nebūs mazi. Kaut ēka ir apdrošināta, remontam var nākties prasīt papildlīdzekļus no valsts.

Jāpiebilst, ka Rīgas Cirka ēka ir arhitektūras piemineklis. Tā celta 19. gadsimta nogalē pēc arhitekta Jāņa Baumaņa projekta. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija jau atzinusi, ka vēsturiski vērtīgākās ēkas daļas – kupols un fasāde – liesmās palikušas neskartas.

Ne policija, ne ugunsdzēsēji pagaidām nenosauc iespējamos aizdegšanās iemeslus. Tomēr spītējot nelaimei, neviena plānotā izrāde nav atcelta.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl