Rīgas Cirka tehniskais stāvoklis ir tik slikts, ka ēka draud sabrukt

1 komentārs

Rīgas Cirka tehniskais stāvoklis ir tik slikts, ka ēka ļaunākajā gadījumā draud sabrukt. Cirka drošība ir pati zemākā no līdz šim apsekotajām 600 sabiedriskajām ēkām galvaspilsētā, to intervijā raidījumam 900 Sekundes šorīt sacīja Būvniecības valsts kontroles biroja vadītājs.

Pagaidām cirka darbība nav apturēta, bet gan dots divu mēnešu laiks veikt padziļinātu tehnisko ekspertīzi konstrukcijām.

Rīgas Cirka ēkas tehniskais stāvoklis kopumā novērtēts kā vājš un nedrošs. Vairāk nekā gadsimtu senās nesošās koka konstrukcijas ir satrupējušas, izliekušās, vietām jau salūzušas, mūra sienās visos stāvos plaisas, ēkas fasādē ir nobīde no vertikālās ass.

Rīgas Cirka vadītāja skaidro, – defekti atklāti palīgtelpās, nevis skatītāju manēžā.

Cirka kupols uz galvām neuzgāzīsies, – pārliecināta ir iestādes vadītāja. Būvniecības valsts kontroles vizuālajam apsekojumam viņa nepiekrīt, jo vērtējums ir ticis izdarīts vizuāli, tā teikt, uz aci.

Lolita Lipinska, Rīgas Cirka direktore

Skaļi paziņojumi, ka šī ir visbīstamākā māja, kur nevar vest, nu tas ir bezatbildīgi, nu nedrīkst tā paziņot pēc vizuālajiem apsekojumiem. Mani šokē paziņojums, ka esam visbīstamākā māja, uz kuru nevajag iet. Tas mani šokē.

Kā argumentu cirka vadītāja piesauc Rīgas Tehniskās universitātes šā gada martā veikto kupola noslogojuma testu un ekspertīzi. Kupols to izturējis.

Pēc Būvniecības valsts kontroles biroja skaļā paziņojuma, ka Rīgas Cirka ēka var sagrūt, tamdēļ cilvēkiem šeit nevajadzētu atrasties, ne cirka vadība, ne Kultūras ministrija nedomā izrādes atcelt un cirku slēgt. Vēl vairāk, jaunnedēļ te notiks bērnu un jaunatnes cirka festivāls.

Kultūras ministrija kā Rīgas Cirka pārvaldītājs neuzskata, ka pēc Būvniecības valsts kontroles biroja vadītāja paziņojumiem iestādi drošības labad uz laiku vajadzētu slēgt.

Tehniskajai analīzei dotais laiks ir divi mēneši. Ja arī tā uzrādīs bīstamus signālus vai Rīgas Cirka plāns problēmu novēršanai būs drīzāk kā atrunas, Būvniecības valsts kontroles birojs apsver iespēju piespiedu kārtā likt apturēt Rīgas Cirka darbību.

Cirkam pēdējais trieciens bija plašais ugunsgrēks darbinieku telpas. Ieņēmumi no pārdotajām biļetēm uz cirka izrādēm nav tik lieli, lai izremontētu cirku pēc izdegšanas, kur nu vēl tagad veikt visaptverošu rekonstrukciju. Taču valsts nav šobrīd gatava ieguldīt nevienu eiro cirka restaurācijā, kamēr norit tiesvedība ar kādu privātpersonu par cirka ēkas īpašumtiesībām.

TOP komentāri

  • Amanda
    0 0 0

    Amanda

    Nu paga,kā var būt teksts no šī vīra...... ka fasāde var uzgāzties,a kas par to ir atbidlīgs,ja nepiešķir ēkai finasējumu,a varbt fasāde nemaz nav saistīta ar pašu ēku?Ta tač daudzos Centra īpašumos mēdz būt,ka fasāde jau sen cita,un iekša cita...pārbūvēta,bez maz iekša iebūvēta no jauna a fasāde viena...?! Un nesaprotams,ka te ir veiktas pārbaudes un ar reāli svaigiem faktiem cik var saprast..a citas ēkas kur ejam,vispār nav veikti mērījumi un pārbaudes,tikai tika uzcelts pieņemts un viss aizmirsts.. Nesaku,ka šī iestāde ir perfekta,bet manuprāt daudz vairāk pārbaudes ir veikusi kā citas... Vienkārši nav gadijumā tā,ka šai iestādei trūkst finasējums ,lai izskatītos tik cēli un grezni kā lielveikaliem..?Jo kā zināms lielveikali pelna..ir pieprasījums ir piedāvājums...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl