Rīgas cirka pamanāmākās vizuālās izmaiņas sagaidāmas no Alfrēda Kalniņa ielas puses

0 Komentāru
Rīgas cirka pamanāmākās vizuālās izmaiņas sagaidāmas no Alfrēda Kalniņa ielas puses
Foto: f64

Kļūst nedaudz skaidrāks, kā nākamajos gados varētu atdzimt Rīgas cirka vēsturiskā ēka. Noslēdzies starptautisks konkurss par labākajām idejām, kā renovēt šo brūkošo ēku.

Cirka vēsturisko fasādi paredzēts saglabāt, bet ēkas iekšpusi un visu kvartālu – starp Merķeļa un Alfrēda Kalniņa ielām – pilnībā pārbūvēt. Pagaidām gan nav zināms, vai tam būs nauda.

Arhitektu interese izstrādāt vēsturiskās Rīgas cirka ēkas atjaunošanas un teritorijas attīstības vīziju bija ļoti liela. Kopumā saņemti 20 darbi, no kuriem divi atzīti par labākajiem. Tie abi ieguva dalītu otro vietu.

Pie tik sarežģīta konkursa nevienam nebija izdevies atbildēt uz konkursa izvirzītajiem jautājumiem. Tā mēdz būt.

Par uzvarētajiem atzīts arhitektu biroju “Trīs arhitektūra” un “Sudraba arhitektūra” kopdarbs un biroja “No rules just architecture” veikums. Abos gadījumos Rīgas cirka vēsturiskās ēkas fasāde Merķeļa ielā piedāvāts mainīt  minimāli.

Pamanāmākās vizuālās izmaiņas Rīgas cirku sagaida no Alfrēda Kalniņa ielas puses, kas tiks pilnībā pārbūvēta, kā arī teritorijas iekšienē, kuru paredzēts padarīt sabiedrībai pieejamu.

Pēc tam, kad uzvarētāju kvalifikāciju būs izvērtējis Iepirkumu uzraudzības birojs, tiks uzsākta sarunu procedūra. Tajā paredzēts izvēlēties, kuru risinājumu īstenot dzīvē jeb slēgt līgumu par būvprojekta izstrādi. Pirmo kārtu paredzēts pabeigt līdz 2022. gadam, savukārt pārējo darbu beigu termiņš būs atkarīgs no valsts budžeta iespējām.

0 Komentāru