Rīgas Centrāltirgum līdz jūnijam jāizstrādā panīkušā Vidzemes tirgus attīstības plāns

Pievienot komentāru
Rīgas Centrāltirgum līdz jūnijam jāizstrādā panīkušā Vidzemes tirgus attīstības plāns
Foto: f64

Āgenskalna tirgus nākotne, šķiet, tagad nodota drošās rokās. Bet tikmēr Rīgas rātskungi ķērušies klāt citai panīkušai vietai galvaspilsētā – Vidzemes tirgum. Tas jau vairāk nekā desmit gadus knapi “velk dzīvību” un, lai gan attīstības plāni bijuši vairāki, neviens no tiem nav īstenojies.

Vidzemes tirgus Rīgā ir īpašs ar diviem vēsturiskiem, gandrīz simtgadīgiem paviljoniem, taču pašlaik tirgus tikko velk dzīvību. Strādā tikai viens – piena – paviljons, taču arī tas ir pustukšs, pa tirgotājam rosās vēl tā saucamajās “īslaicīgajās būvēs”, bet gaļas paviljons jau desmit gadus slēgts.

Ilggadējie tirgotāji bēdīgo situāciju skaidro ar pircēju plūsmas samazināšanos. “Rīgas centrā daudzas mājas, cilvēki, kas agrāk bija šeit, tagad pārcēlušies uz Dreiliņiem. Arī tirgotāji pamainījušies, daudzi aizgājuši prom. Noteikti negribētu, lai tirgu uz rekonstrukciju slēdz kā Āgenskalna tirgu. Tiklīdz tirgu aizslēdz visu ciet, tā var teikt, ka tas ir miris,” bažīga ir tirgotāja Inese.

“Es jau visu laiku gaidu, ka paliks vairāk. Sola jau, ka atjaunošot, bet nezinu, ka neiznāk tāpat kā Āgenskalna tirgum,” norāda pircējs Edgars.

Savukārt ierēdņi iznīcību pamato ar to, ka saimniekošana apgrūtināta pēc tam, kad 90. gados dažādi īpašnieki sabūvēja savas celtnes. Vidzemes tirgu pārrauga Rīgas Centrāltirgus. Tā jaunais vadītājs ir pārliecināts, ka šoreiz izdosies atmodināt tirgu no klīniskās nāves, jo izdevies pārņemt četras ēkas, divas no tām jau paredzēts nojaukt – pie tirgus esošo automazgātuvi un teritorijas viducī uzslieto būvi.

“Paši zinām, ka Āgenskalnam arī neviens no investoriem rindā ar saviem piedāvājumiem nestāvēja. Visticamāk, šeit iespēja būs līdzīga. Ja dabūsim kaut vienu investoru, varēsim uzskatīt to par veiksmi. Jāatstāj variants B, iespējams, ka apsaimniekosim paši,” saka Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs Artis Druvinieks.

Viņam pašam ir vīzija, ka piena paviljons varētu palikt kā pastāvīga tirgošanās vieta, gaļas paviljons pārtapt par vairāku kafejnīcu un delikatešu veikaliņu vietu, bet tirgus laukums kā iespēja rīkot gadatirgus un pasākumus. Līdz 11. jūnijam uz Pilsētas īpašuma komitejas sēdi jāizstrādā attīstības grafiks un tad jāizsludina attīstības koncepcijas izstrāde, kas var ilgt vismaz pusgadu.

“Mēs negribam skaistas fotogrāfijas no “Google” par Barselonas vai Lisabonas vai citu tirgu, mēs gribam redzēt biznesa plānu konkrēti par šo teritoriju,” tā Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR).

Pašlaik Vidzemes tirgu apsaimnieko firma “Kaufmann Concepts”, kam teritorija iznomāta līdz 2019. gada beigām. Nākamajam saimniekotājam tirgu piedāvās vismaz uz 12 gadiem.