Rīgas centrā neierasts skats – iestādītas divas liepas

2 komentāri

Šodien, 31. oktobrī, Rīgas centrā, Tērbatas ielas sākumā, ar mūsdienīgu tehnoloģiju palīdzību iestādīti divi deviņus metrus augsti Holandes liepu dižstādi.

Akcijas mērķis ir pievērst plašākas sabiedrības uzmanību Rīgas vēsturiskā centra ielu apstādījumiem, to atjaunošanai un uzturēšanai. “Lielākā daļa ielu apstādījumu Rīgas centrā izveidoti vairāk nekā pirms 50 gadiem, un ir pienācis laiks to atjaunošanai, lai nākamā paaudze dzīvotu zaļā un tīrā pilsētā,” informēja pasākuma organizatoru pārstāve Kaiva Upleja.

Konkrētā koku stādīšanas tehnoloģija citviet pasaulē ir plaši izmantota, taču Rīgā izmēģināta pirmo reizi. Biedrību “Pilsēta cilvēkiem” šajā akcijā atbalstījis uzņēmums SIA “Labie koki”, “Mežpils alus” zīmols, ainavu arhitekti, kā arī virkne citu uzņēmumu un atbalstītāju.

Piemēram, “Labie koki” piegādājuši pašus koku stādus, ainavu arhitekti palīdzējuši ar projektēšanu, savukārt nīderlandiešu sistēmu ražotāji uzdāvinājuši pašu sistēmu, bet pašvaldība – atvēlējusi vietu.

Kā šodien pasākumā stāstīja “Pilsēta cilvēkiem” valdes priekšsēdētājs Māris Jonovs, biedrība jau sen pirms diviem gadiem pamanīja pašvaldības ieceri izcirst vairāk kokus nekā iestādīt, tādēļ ilgstoši meklēti veidi, kā situāciju labot un mainīt politiķu domāšanu.

Pasākumu vadīja biologs Māris Olte, bet piedalījās Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR), biedrības “Pilsēta cilvēkiem” valdes priekšsēdētājs Māris Jonovs, arborists un SIA “Labie koki” vadītājs Edgars Neilands un citi.

2 komentāri