5 komentāri

Neparasts skats šobrīd vērojams Rīgas kanāla malā, kas pārsteidzis pat pieredzējušus sēņu pētniekus. Pie Bastejkalna šopavasar no zemes izspraukušies vairāki simti lāčpurnu. 

Tikai pirms dažām dienām Latvijas Dabas muzeja mikologi, nejauši steidzoties gar Bastejkalnu, atklāja, ka pašā Rīgas centrā no zālāja rēgojas neskaitāmi daudz lāčpurnu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Parasti šīs sēnes, kuru cepurīte pēc skata atgādina gan degunu, gan bišu šūnas, aug dārzos un parkos. Taču redzēt vienkopus tik daudz šo pavasara velšu ir liels retums.

Redzētais pārsteidza pat pieredzējušo mikoloģi Initu Dānieli, un viņa apgalvo, ka ko tādu nav redzējusi arī ārpus galvaspilsētas.

Latvijas Dabas muzeja mikoloģe Inita Dāniele

Tādu skatu es laikam nebiju redzējusi dzīvē, un šeit ir sākums, šeit ir tie pirmie lāčpurni, un te vēl līdz tam kokam, līdz nākamajam, patiešām te ir vairāki simti, saskaitīt nav iespējams.

Izrādās, ka šo sēni droši var saukt par murķeli – līdzīgs nosaukums ir gan latīņu, gan vācu, gan angļu valodā, taču dažkārt par murķeļiem dēvē arī pavisam indīgas pavasara sēnes.

Ņemot vērā, ka gada laikā sēņu sporas spēj apceļot pasauli, iespējams, tamdēļ (šobrīd) Rīgas kanāla malā pie Bastejkalna apmēram 50 metru garumā šobrīd atrodami lāčpurni. Sēne ir bez specifiskas smaržas, un mikologi pat saka, ka dārzos augušās var izmantot uzturā.

Iespējams, sēnes Rīgas kanāla malā esot augušas jau gadu gadiem, bet neviens tās iepriekš nebija pamanījis.

Mikologi norāda, ka lāčpurnus bieži jauc ar priežu mežos sastopamajām bisītēm, kuras gan ir tumšākas un tām nav izteiktas rievas. Turklāt šogad slimnīcās jau nonākuši pirmie pacienti, kuri saindējušies ar pavasara sēnēm, tās pareizi neapstrādājot.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl