Komentāri
Rīgas būvvalde pēc pārbaudēm bērnudārzos pievērsīsies kafejnīcām un autostāvvietām
Foto: LETA

Rīgas pilsētas būvvalde pēc pārbaudēm bērnudārzos, nolēmusi pievērsties kafejnīcām un autostāvvietām.

Licences alkohola tirdzniecībai un kafejnīcas izveidei tiek izdotas neinformējot būvvaldi. Tādēļ nākas konstatēt gadījumus, kad ēkas nav nodotas ekspluatācijai vai arī kafejnīcas ierīkota dzīvoklī, viņš sacīja Rīta Panorāmā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt autostāvvietām būvvalde pievērsīsies, jo tās bieži tiek ierīkotas neatbilstošās vietās, radot piesārņojumu.

Jau ziņots, ka tuvākajā laikā pārbaudīs pilsētas privāto bērnudārzu telpas, kas atzītas par ekspluatācijai neatbilstošām, iepriekš pastāstīja Vircavs.

Viņš skaidroja, ka minētos bērnudārzus būvinspektori jau kopš pagājušā gada ir vairākkārtīgi apsekojuši, un jau kopš pirmās pārbaudes, kurā konstatēta telpu funkcijas neatbilstība, vadība brīdināta par aizliegumu telpas lietot. Par spīti tam, vairāku iestāžu vadība nav reaģējusi uz būvvaldes brīdinājumiem, un telpu lietošana turpinājusies.

Šonedēļ būvvaldes pārstāvji apkopoja informāciju par apsekotajām izglītības iestādēm, arī publiskā telpā darot to zināmu gan iestāžu pārstāvjiem, gan audzēkņu vecākiem, ziņojot par situāciju pirmsskolas izglītības iestādēs ar neatbilstošu funkciju.

Vircavs uzsvēra, ka telpu lietošana pirmsskolas izglītības iestādēm tiks atļauta tikai tad, kad telpas tiks nodotas ekspluatācijā ar atbilstošu izglītības iestādes telpu funkciju. Tuvākajā laikā būvvaldes pārstāvji apsekos minētos bērnudārzus, lai pārbaudītu, vai ekspluatācija ir pārtraukta. Ja būvniecības dokumentācija joprojām nebūs sakārtota atbilstoši normatīvajiem aktiem, būvvalde būs tiesīga pārtraukt šo iestāžu darbību, tās slēdzot.

Līdz ar izmaiņām Būvniecības regulējumā būvvalde ir tiesīga apturēt noteiktu telpu ekspluatāciju, ja tam ir pamatojums.

Kā ziņots, izvērtējot telpu atbilstību attiecīgajiem Ministru kabineta (MK) noteikumiem, piecām privātajām Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēm kategoriski aizliegta telpu ekspluatācija,  informēja Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāve Ilze Žūka.

Žūka informēja, ka desmit iestādēm dokumentācija ir saskaņošanas procesā, tomēr piecām no tām nepieciešams izstrādāt būvprojektu, tādēļ telpu ekspluatācija ir kategoriski aizliegta.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl