Komentāri
Rīgas brīvostā apgāzies tankkuģis un noplūdusi ķīmiska viela
Ceļamkrāni Rīgas ostā. (Foto: LETA)

Apgāžoties uzņēmuma “Rīgas universālais terminālis” tankkonteineram, notikusi ķīmiskās vielas noplūde aptuveni 400 litru apjomā,  informēja Rīgas brīvostā.

Pusotras stundas laikā negadījuma sekas esot lokalizētas un vielas noplūde tika norobežota desmit kvadrātmetru platībā.

Valsts vides dienestā informēja, ka noplūdusī viela ir analīns, ko izmanto farmācijā.

Negadījums noticis plkst.5.50 ķīmiskās vielas konteinercisternas pārvietošanas rezultātā. Autovilcējam ar konteinercisternu šķērsojot dzelzceļa sliedes, trieciena rezultātā pārlūzis sakabes āķis. Konteinercisterna kritusi no pārvadājuma platformas un kritiena rezultātā salūzis tās vārsts.

Viela ir noplūdusi uz asfalta seguma un vidē nav nonākusi.

Patlaban situācija tiek kontrolēta un notiek sanācijas darbi, ko veic “EKO Osta”.

Ņemot vērā paaugstinātas bīstamības situāciju, uz notikuma vietu izbrauca vairākas ugunsdzēsēju automašīnas, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inga Vetere. Dienesta darbinieki noplūdes vietu apstrādājuši ar absorbentiem.

Rīgas brīvostā informēja, ka informāciju par negadījumu Ostas policijas Operatīvā vadības nodaļa saņēma plkst.5.50. “Rīgas universālā termināļa” teritorijā, Atlantijas ielā 27, 300 metru no ūdens bija apgāzies “Tank” konteiners (konteiners-cisterna). Minētajai vielai drošības zona ir 50 metru rādiuss. Notikuma vietā avārijas likvidēšanai ieradās Ostas policijas, VUGD, Valsts policijas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ekipāžas. Plkst.7.10 sākusies konteinera pacelšanas darbi un plkst.7.28 konteiners tika ievietots speciālajā vannā un noplūde likvidēta. Noplūduši apmēram 360 kilogrami. Kā skaidro ostā, patlaban notiek avārijas vietas sakopšanas darbi.

Kā ziņots, pērn pavasarī Japānas uzņēmuma “Mitsui&Co” meitasuzņēmums “Portek international private” iegādājies 80% kompānijas “Rīgas universālais terminālis” kapitāldaļu, liecina “Firmas.lv” informācija. 20% joprojām palika SIA “Universālais termināls”.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl