Rīgas attīstības plāni kļūst piezemētāki

0 Komentāru

Iedzīvotāju apspriešanai nodota Rīgas teritorijas plānojuma pilnveidotā redakcija. Apspriešana ilgs nepilnu mēnesi. LNT Ziņas skaidro, cik pilsētas attīstības jautājumi aktuāli ir pašiem rīdziniekiem un kā pilsētplānotāji paredz attīstīt Rīgu turpmākajā desmitgadē.

Jauna pilsētas teritorijas plānojuma izstrāde ilgst jau sešus gadus. Pirmo reizi plānojuma publiskā apspriešana norisinājās jau pirms gada, un šajā laikā saņemtas vairāk nekā 2000 iedzīvotāju iebildes, priekšlikumi un jautājumi. Tagad plānojums pilnveidots, priekšlikumi ņemti vērā un iestrādāti dokumentā. LNT Ziņu sastaptie rīdzinieki atzīst, ka viņiem rūp pilsētas attīstība, kaut daudzi norāda, ka šobrīd pašvaldības darbs tiek vērtēts caur “Rīgas satiksmes” prizmu.

Pilsētas attīstības departamentā skaidro, ka jaunais plānojums ir piezemētāks, un ne tikai apbūves augstuma ziņā. Daudzu teritoriju attīstību plānots pabeigt, nevis paredzēt jaunus projektus. Piemēram, transporta jomā plānots realizēt Dienvidu tilta 4. posmu, tas ir savienojums ar Vienības gatvi, arī Ziemeļu, Austrumu un Rietumu maģistrāles.

“Jaunā plāna risinājumi ir balstīti uz šībrīža sociālekonomisko situāciju, kā arī esošo pilsētas resursu izmantošanu, kas paredz kompaktu veidu pilsētas attīstībai. Nav vairs lielo ambīciju kā esošajā plānā,” piebilst RD Pilsētas attīstības pārvaldes vadītāja Ilze Purmale.

Vairākās teritorijās, kur līdz šim bija plānota apbūve, jaunajā plānojumā paredzētas dabas teritorijas, piemēram, Bieriņos, Šampēterī un Liedes ielā. Skanstes tramvaja līnija plānojumā nav aktuāla, jo šī teritorija ietilpst vēsturiskā centra plānojumā. Tāpat arī Ķīpsala, kur plānotas augstceltnes, taču reāli tās netiek celtas.

“Ķīpsalas dienvidu gals paliek kā augstceltņu pudurs, kā jaunā Rīga, jaunais centrs, viņa tur ir sākusi veidoties un nekādi milzīgi debeskrāpji, pēdējā laika indikācijas neparāda, varētu būt kādi 8-9 stāvi,” turpina Purmale.

Rīgas teritorijas plānojuma sabiedriskā apspriede ilgs līdz 10. aprīlim, bet 28. martā Rīgas domē paredzēta publiskā sanāksme, kur iedzīvotāji par plānojumu varēs uzdot visus interesējošos jautājumus.

0 Komentāru