Rīgā visdāsnākie tūristi ir norvēģi; vismazāk tērē lietuvieši

0 Komentāru

Rīgu ik gadu apmeklē arvien vairāk tūristu. Joprojām visvairāk galvaspilsētā viesojas ļaudis no Krievijas un pārējām kaimiņvalstīm, kā arī no Vācijas.

Taču šobrīd galvaspilsētas tūrisma politikas veidotāji domā par to, kā vairāk atvilināt uz Latviju tūristus no Āzijas valstīm, īpaši – Ķīnas.

Lai arī aktīvākā tūrisma sezona Latvijā ir tieši vasaras mēnešos, tūristu netrūkst arī septembrī. Rīgā satiktie ārvalstu viesi atzīst, ka šī ir viņu pirmā reize Latvijā un jūtas patīkami pārsteigti. “Latvija nav populāra Japānā un ne pārāk daudzi zina, kur tas ir, bet šeit ir ļoti skaisti, un es noteikti daudziem ieteikšu Latviju apciemot,” atklāj tūristes no Japānas Kaikobato un Hiroesio Hirasa.

Ervins
tūrists no Vācijas

Šeit ir patīkama naktsdzīve, restorāni, kafejnīcas un arī cilvēki, šī ir tiešām brīnišķīga pilsēta. Manā draugu lokā nav pārāk populāri apceļot Latviju un Rīgu, bet es noteikti ieteikšu to darīt.

Arī Zane Kursīte, kura Rīgas tūrisma informācijas centrā (TIC) strādā četrus gadus, atzīst, ka bieži nākas dzirdēt, ka Latvija un Rīga ir skaistāka un patīkamāka, nekā viņi domājuši. “Ļoti daudzi šeit gan Vācijas, gan Āzijas tūristi grupās brauc, viņiem jau daudz kas ir iepriekš sagatavots – vakariņas, ekskursijas, tad viņi atnāk pēc kādiem papildus materiāliem, ieteikumiem. Individuālie tūristi, visticamāk, prasīs standarta lietas, ko tad te ir darīt, kas tad te ir, ko apskatīties divu stundu laikā, trīs, četru, piecu, dienas vai divu laikā,” uzskaita tūrisma speciāliste.

Vasaras mēneši vienmēr ir aktīvākais tūristu laiks, kā arī Ziemassvētki un Jaunais gads, kad visvairāk ir tūristi no Krievijas. Klusāki mēneši ir novembris un februāris. Kursīte stāsta, ka šī vasara ir bijusi īpaši aktīva.

“Ļoti daudz cilvēku šovasar bija, šķita, ka vairāk, mēs vēl apkopojam statistiku, bet jau tagad ir skaidrs, ka augusts ir bijis īpaši noslogots, vispār arvien vairāk cilvēku nāk pie mums un runā aci pret aci, ne tikai ienāk un paņem bukletus, bet pienāk pie mums,” papildina Rīgas TIC darbiniece.

Rīgas Tūrisma attīstības biroja vadītāja Vita Jermoloviča stāsta, ka jau pirmajā pusgadā tūristu Rīgā bija par 9% vairāk nekā pērn, bet gada laikā tūrisma pieaugums, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, varētu būt no 15 līdz 20%. Pērn Latviju apmeklēja apmēram, 2,3 miljoni tūristu.

Vita Jermoloviča
Rīgas Tūrisma attīstības biroja vadītāja

Pirmkārt, jau ļoti svarīgi ir tas, ka mēs esam droša valsts, tas ir ļoti svarīgi, varbūt tie, kas agrāk brauca citur, tie brauc uz šejieni, tas ir pirmais. Otrs, mēs piedāvājam ļoti kvalitatīvu pakalpojumu, sākot no viesnīcām un beidzot ar restorāniem, ēdināšanu, kultūras pasākumiem, daudz pievilcīgākām cenām nekā citās Eiropas pilsētās, salīdzinot kaut vai ar Skandināviju.

Šis gads ir bijis bagāts arī ar kultūras un sporta pasākumiem, kas arī veicinājis tūristu pieplūdumu. Arī kruīzu kuģu skaits, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pieaudzis par 20%. Tūrisma attīstības birojs arī iegulda resursus, lai vairāk atvilinātu tūristus no Āzijas valstīm, īpaši – Ķīnas. Pašlaik Āzijas valstu tūristu skaits ir nemainīgs.

“2017. gadā no Ķīnas izbrauca un pa pasauli ceļoja 131 miljons tūristu un katrs Ķīnas tūrists savā ceļojumā vidēji atstāj 2600 dolārus, protams, visi ļoti cīnās par Ķīnas tūristiem,” turpina Jermoloviča.

Pēc Rīgas Tūrisma attīstības biroja statistikas viens tūrists Rīgā vidēji iztērē 100 eiro dienā un uzturas divas diennaktis. Visdāsnākie ir norvēģi, kas galvaspilsētā vidēji atstāj 123 eiro dienā. Daudz tērē arī tūristi no Beļģijas, Zviedrijas un Krievijas – no 80 līdz 100 eiro. Vismazāk naudas Rīgā atstāj tūristi no Lietuvas – vidēji 48 eiro dienā.

2 miljoni tūristu gada laikā pilsētā atstāj aptuveni 500 miljonu eiro.

0 Komentāru