Rīgā uzstādītas 10 jaunas kaķu mājiņas

Komentāri
Rīgā uzstādītas 10 jaunas kaķu mājiņas
FOTO: Dzīvnieku SOS

Pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fonda dāvinājumam un iedzīvotāju ziedojumiem, biedrība ”DzīvniekuSOS” pagājušās nedēļas nogalē projekta ”Pilsētas kaķu dzīve: Droša pajumte” ietvaros Rīgā uzstādīja vēl 10 jaunas kaķu mājiņas.

Mājiņas sadarbībā ar ielas kaķu aprūpētājiem izvietotas vietās, kur mīt par Rīgas domes, biedrības ”DzīvniekuSOS” un iedzīvotāju līdzekļiem sterilizētu ielas kaķu kolonijas – Kurzemes prospektā, Gaiļezerā, Rūpniecības ielā, Sparģeļu ielā, Staiceles ielā, Lomonosova ielā, Prūšu ielā, Valdeķu ielā un Nicas ielā. Mājiņu izvietošana tiek saskaņota ar namu apsaimniekotājiem, zemes īpašniekiem un citām iesaistītajām pusēm, lai panāktu pozitīvu attieksmi, skaidrotu mājiņu nepieciešamību un novērstu to nopostīšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat mājiņu uzstādīšanas būtisks priekšnosacījums ir atbildīga ielas kaķu kolonijas aprūpe – mājiņas tiek uzstādītas vietās, kur jau ir nodrošināta dzīvnieku sterilizācija, lai novērstu to nekontrolētu vairošanos, vai arī ir plānots to veikt, kā arī kolonijas barošanas un mītnes vieta tiek turēta tīra un sakārtota. Sakārtotas un tīras bezpajumtes kaķu uzturēšanās vietas veicina iedzīvotāju pozitīvu attieksmi pret tiem un mazina cietsirdīgas izturēšanās risku.

Uzstādot kaķu mājiņas, biedrība cer mazināt problēmu, ko rada pagrabu noslēgšana daudzdzīvokļu mājās, kā rezultātā kaķi, kuru sterilizēšanā ieguldīti biedrības, Rīgas domes un iedzīvotāju līdzekļi, paliek bez pajumtes un iet bojā.

Pēdējo divu gadu laikā, vēršoties plašumā daudzdzīvokļu māju siltināšanas un vides sakārtošanas projektiem, aizvien biežāk tiek slēgti māju pagrabi un nojaukti šķūnīši un citi grausti, kas iepriekš kalpoja par bezpajumtes kaķu patvēruma vietu. Īpaši aktuāla šī problēma ir Rīgas mikrorajonos, piemēram, Ķengaragā, Purvciemā, Juglā un Ziepniekkalnā.

Uzstādot kaķu mājiņas, biedrība arī vēlas sakārtot pilsētvidi, veidojot koptas un labiekārtotas kaķu uzturēšanās vietas, mazinot nehigiēnisku un stihisku barošanas vietu veidošanos pie daudzdzīvokļu mājām, pret ko pamatoti iebilst daudzi iedzīvotāji.

Foto

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl