Rīgā uzstādītas 10 jaunas kaķu mājiņas

Komentāri
Rīgā uzstādītas 10 jaunas kaķu mājiņas
FOTO: Dzīvnieku SOS

Pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fonda dāvinājumam un iedzīvotāju ziedojumiem, biedrība ”DzīvniekuSOS” pagājušās nedēļas nogalē projekta ”Pilsētas kaķu dzīve: Droša pajumte” ietvaros Rīgā uzstādīja vēl 10 jaunas kaķu mājiņas.

Mājiņas sadarbībā ar ielas kaķu aprūpētājiem izvietotas vietās, kur mīt par Rīgas domes, biedrības ”DzīvniekuSOS” un iedzīvotāju līdzekļiem sterilizētu ielas kaķu kolonijas – Kurzemes prospektā, Gaiļezerā, Rūpniecības ielā, Sparģeļu ielā, Staiceles ielā, Lomonosova ielā, Prūšu ielā, Valdeķu ielā un Nicas ielā. Mājiņu izvietošana tiek saskaņota ar namu apsaimniekotājiem, zemes īpašniekiem un citām iesaistītajām pusēm, lai panāktu pozitīvu attieksmi, skaidrotu mājiņu nepieciešamību un novērstu to nopostīšanu.

Tāpat mājiņu uzstādīšanas būtisks priekšnosacījums ir atbildīga ielas kaķu kolonijas aprūpe – mājiņas tiek uzstādītas vietās, kur jau ir nodrošināta dzīvnieku sterilizācija, lai novērstu to nekontrolētu vairošanos, vai arī ir plānots to veikt, kā arī kolonijas barošanas un mītnes vieta tiek turēta tīra un sakārtota. Sakārtotas un tīras bezpajumtes kaķu uzturēšanās vietas veicina iedzīvotāju pozitīvu attieksmi pret tiem un mazina cietsirdīgas izturēšanās risku.

Uzstādot kaķu mājiņas, biedrība cer mazināt problēmu, ko rada pagrabu noslēgšana daudzdzīvokļu mājās, kā rezultātā kaķi, kuru sterilizēšanā ieguldīti biedrības, Rīgas domes un iedzīvotāju līdzekļi, paliek bez pajumtes un iet bojā.

Pēdējo divu gadu laikā, vēršoties plašumā daudzdzīvokļu māju siltināšanas un vides sakārtošanas projektiem, aizvien biežāk tiek slēgti māju pagrabi un nojaukti šķūnīši un citi grausti, kas iepriekš kalpoja par bezpajumtes kaķu patvēruma vietu. Īpaši aktuāla šī problēma ir Rīgas mikrorajonos, piemēram, Ķengaragā, Purvciemā, Juglā un Ziepniekkalnā.

Uzstādot kaķu mājiņas, biedrība arī vēlas sakārtot pilsētvidi, veidojot koptas un labiekārtotas kaķu uzturēšanās vietas, mazinot nehigiēnisku un stihisku barošanas vietu veidošanos pie daudzdzīvokļu mājām, pret ko pamatoti iebilst daudzi iedzīvotāji.

Foto

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl