Rīgā uzstāda Ginesa rekordu – egles iedegšana ar garāko Goldberga ķēdi

Komentāri

Ginesa pasaules rekords ar mērķi iedegt Ziemassvētku egli! Šovakar Rātslaukumā tradicionāli iedegs egli, taču vienlaikus notiks unikāls mēģinājums uzstādīt jaunu Ginesa pasaules rekordu, egli iededzot ar garāko tā dēvēto Rūba Goldberga ķēdi. Līdzšinējais rekords pieder Ungārijai un sastāv no 382 posmiem, bet Latvijā uzbūvēta ķēde no 400 posmiem.

Rūba Goldberga mašīna darbojas tikai un vienīgi uz fizikas likumiem. Tā ir ierīce, kurai ar pēc iespējas sarežģītākām darbībām jāizpilda vienkāršs uzdevums – šajā gadījumā jāiededz Ziemassvētku egle. 400 posmu garā ķēde aizņem pirmos divus Rātsnama stāvus un ārtelpu līdz pat eglei. Kopumā ķēdi veidojuši 10 cilvēki un bariņš brīvprātīgo – katrs divus lielus blokus, kas atklāj arī katra meistara rokrakstu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Goldberga ķēdi var būvēt praktiski no jebkā, galvenais ir īstenot enerģijas pārnesi no viena objekta uz nākamo. Ķēdē sastopami visdažādākie priekšmeti, tostarp tējkanna, akordeons, ksilofons, piparkūku vīriņš, riteņi, veikalu ratiņi, svari un ļoti daudz bumbu, kas nodrošina lielu daļu kustības.

Foto

Ķēdes veidotāji atklāj, ka līdz šim visu ķēdi kopumā mēģinājuši palaist 4 reizes, taču kāds no posmiem ir iestrēdzis. Tomēr pat mēģinājums uzstādīt Ginesa pasaules rekordu šajā disciplīnā ir ievērības cienīgs notikums, jo līdz šim pasaulē bijuši tikai 14 mēģinājumi to paveikt.

Pasākumā uz vietas piedalījās Ginesa rekordu pārstāvji, kuri apstiprināja rekorda sasniegšanu un pasniedza oficiālu diplomu.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl