Rīgā uzklāts stilizēts bagātnieku galds jeb neparasts protests pie Saeimas

16 komentāri
Rīgā uzklāts stilizēts bagātnieku galds jeb neparasts protests pie Saeimas
EDIJS PĀLENS / LETA

Saeimai sākot skatīt 2020. gada valsts budžeta projektu un to pavadošos likumprojektus, pie parlamenta ēkas pulcējās ap 40 protestētāju.

Mītiņa dalībnieki pie Saeimas bija izvietojuši stilizētu bagātnieka galdu, kurā servētas “kaviāra maizītes”, dažādi augļi, “dārgs alkohols” un galda spēles “Monopols” naudas banknotes. Fotogrāfijā uz galda attēlots un saistībā ar budžetu citēts parlamenta Budžeta un nodokļu (finanšu) komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (A/P).

Protestētāji plakātos aicināja gūt lielākus ienākumus budžetā, palielinot pievienotās vērtības nodokli luksus precēm, kā arī palielinot iedzīvotāju ienākumu nodokli (IIN) lielajām algām, noteikt progresīvo IIN ienākumiem no kapitāla un spert citus soļus.

Lielākoties gados jaunāki pasākuma dalībnieki bija ieradušies arī ar plakātiem, uz kuriem vēstīts “Viss nav slikti, bet var daudz labāk”,”Vislielākais budžets! :) Vai Tu to jūti?”, “Kariņam vienalga kāda māsiņām ir alga” un citiem.

Kā ziņots, 2020. gada budžeta konsolidētie budžeta ieņēmumi prognozēti 9,89 miljardu eiro apmērā, bet izdevumi – desmit miljardu eiro apmērā. Salīdzinājumā ar 2019. gada budžetu nākamgad ieņēmumi augs par 717,1 miljonu eiro, bet izdevumi – par 610,1 miljonu eiro.