Rīgā turpmāk būs padomju rakstnieka Valentīna Pikuļa vārdā nodēvēta aleja

Pievienot komentāru
Rīgā turpmāk būs padomju rakstnieka Valentīna Pikuļa vārdā nodēvēta aleja
FOTO: LETA ()

Daudzos rīdziniekos neizpratni radījis domes lēmums Birzes ielas posmu Daugavgrīvā pārdēvēt padomju rakstnieka Valentīna Pikuļa vārdā. Būvvaldē skaidro, ka to vēlējušies ap 200 bolderājiešu, taču tāpat izskan viedoklis, ka Pikulim ar Latviju tomēr maza saistība.

Valentīna Pikuļa aleja atradīsies Daugavgrīvā, bijušajā Birzes ielas posmā. Padomju rakstniekam šajā apkaimē bija vasarnīca, un te viņš daudzus gadus strādājis.

Ļeņingradā dzimušais krievu rakstnieks Valentīns Pikulis uz Rīgu pārcēlās pusmūžā. Pikulis bija vēsturnieks un arī rakstīja vēsturisko prozu. Viņu īpaši interesēja Krievijas impēriskā pagātne.

Dome Birzes ielas posmu nolēma mainīt, kad 200 Daugavgrīvas iedzīvotāju iesniedza lūgumu godināt rakstnieku, nodēvējot ielu viņa vārdā.

Inguss Vircavs, Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs

Ņemta vērā iedzīvotāju vēlme, kā arī tas, kur tas tiek lūgts, kā arī rakstnieka devums, saistība ar Rīgu un tas, ka savos darbos pieminējis Rīgu.

Vircavs pastāstīja, ka jebkuras personas vārdā ielu nodēvēt nevar – cilvēkam jābūt nopelniem bagātam vai jābūt saistībai ar pilsētu.

Lai gan ielas nosaukums mainīts pēc vietējo lūguma, sastapto bolderājiešu viedoklis atšķiras.

Inga

No sākuma bija negaidīti, jo arī pieturas nosaukums mainīts. Bet Pikulis man ir zināms, tāpēc esmu par.

Ruta

Es esmu gados, nevajag mainīt. Cilvēki pieraduši, taksisti pieraduši. Uzreiz tāda neizpratne.

Andris

Birzes iela vismaz bija kā birzīte, bet tagad gandrīz neviens nav apmierināts.

Tikmēr Rakstnieku savienībā nenoliedz Pikuļa devumu rakstniecībā, tomēr norāda, ka viņam maza saistība ar Latviju, tik vien, ka tā bija mītnes zeme.

Jānis Jurkāns, Latvijas Rakstnieku savienības pārstāvis

Droši vien viņš pats domāja, ka ir krievu patriots. No mūsu skatu punkta, var domāt, ka krievu nacionālists. Cik es zinu, savos romānos viņš neskāra Latviju kā nāciju, tas viņam bija kas tāls un svešs.

Pikulis dzīvoja arī Rīgas centrā, turklāt apglabāts Meža kapos.

Video