Komentāri
Rīgā turpina rosīties mežacūku kolonijas, eksperts iesaka tās aizbaidīt ar pirotehniku
FOTO: LETA

Rīgā mitinās vismaz divas mežacūku kolonijas, taču, ko ar tām iesākt, pat pašvaldības vadītājam nav ne jausmas. Zināms tikai tas, ka cūkas aktīvi meklē pārtiku, nebaidoties ne no cilvēkiem, turklāt mēdz ieklīst arī kapos un skraidīt pa pieminekļu pakājēm. Ir bijuši gadījumi, kad cūkas pārbiedē rīdziniekus. Izrādās, dzīvniekus atbaidīt visefektīvāk var ar pirotehnikas izstrādājumiem.

Maija sākumā Rīgas pašvaldības policija iemūžināja unikālu video, kā divas mežacūkas tika vajātas pa galvaspilsētas ielām, līdz iedzītas stūrī, iemidzinātas un vēlāk izlaistas Ķekavas mežā. Šonedēļ mežacūku saime pieķerta rosāmies Šmerļa kapos.

Kā mežacūkas no Rīgas padzīt – Rīgas mēram atbildi rast nav izdevies.

Neoficiāli zināms, ka šomēnes kāds vīrietis zvanījis glābšanas dienestam, jo bailēs no mežacūkas bija uzkāpis kokā, bet savvaļas radījumi netraucēti barojās turpat netālu. Mežacūkas parasti neesot noskaņotas agresīvi, taču sliktās redzes dēļ cilvēkus var nepamanīt un braši soļot viņu virzienā, tādējādi pilsētniekus pamatīgi izbiedējot.

Ingmārs Līdaka iesaka visai oriģinālu metodi, proti, paviesoties pirotehnikas veikalā.

Savvaļas dzīvnieki rūpes rada ne tikai Rīgā. Jelgavā kāds agresīvs bebrs sakodis garāmejošo vīrieti. Viņš bija devies pastaigā ar suni, kad no blakus esošā grāvja izskrēja bebrs un iekampa vīrietim kājā.

Lasi vēl