Rīgā testē jauno fotoradaru; ierīces uzstādītāji uz ceļa uzvedās pārdroši

8 komentāri

Trešdienas rītā pie Biķernieku meža rosījās divi vīri, kas testēja, pēc visa spriežot, jauno, pārvietojamo fotoradaru.

Ceļa malā novietots privātais auto, un ap radaru rosījās cilvēki civilās drēbēs. Viens darbinieks grozīja ierīci, un iemūžināja gan to, gan ceļu ar savu mobilo telefonu, tikmēr otrs vīrs, izmantojot brīžus, kamēr uz ceļa nebija mašīnu, ar īpašu mērāmo ierīci pētīja braucamās daļas platumu.

Līdzīgu ierīci Ceļu policija izmanto, lai avāriju gadījumos noteiktu attālumu starp mašīnām un ielas infrastruktūru. Jāatzīst, ka vīrs ar mērāmo ierīci rīkojās pārdroši, jo bija bez atstarojošās vestes, kad lavierēja pa ceļa vidu, kur atļautais ātrums ir 70 kilometri stundā. Paveikuši darbu, vīri savāca ekipējumu un devās prom.

Foto: Jānis Zvērs

Septembrī Valsts policija ziņoja, ka “tuvākajā laikā sāks darboties 12 jaunie pārvietojamie fotoradari”, uzsverot, ka mērierīces izmanto testa režīmā un autovadītāji vēl netiek sodīti.

Jaunie, Nīderlandē ražotie fotoradari spēs konstatēt ātruma pārkāpumus arī diennakts tumšajā laikā, karstumā un aukstumā.

Policija informē, ka pārvietojamie fotoradari būs izvietoti visos reģionos. “Vietas mājaslapā norādīsim, taču vadītāji nevarēs zināt kurā dienā konkrētajā vietā tie atradīsies. Policijas uzdevums būs nevis naudas pelnīšana, bet satiksmes drošības uzlabošana,” savulaik ziņoja Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

TOP komentāri

 • Janis Leja
  +3 +3 0

  Janis Leja

  Blin Latvijas iedziivotaaji izbrauc no valsts...a vinji blin radarus testee...tipa Latvijai nav naudas a radariem ir...
 • Ainārs Vilmanis
 • es
  +3 +3 0

  es

  Cik zinu,tad fotoradarm jābūt 3 metri no ceļa braucamās daļas,nedrīkst būt zem augstsprieguma vadiem,kā arī pareizā leņķī!Tas viss tika ievērots?Kāpēc netiek uzrādīta pareizā uzstādīšanas instrukcija?Varbūt tomēr lai būtu peļņa?Informējiet autovadītājus par pareizu fotoradaru uzstādīšanu,jo savādāk tā būs kārtējā naudas slaukšana!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl