Rīgā svinīgi sagaida kravas vilcienu no Ķīnas

6 komentāri
Rīgā svinīgi sagaida kravas vilcienu no Ķīnas
Foto: Aigars Lazdiņš

Šodien, 16. oktobrī, Rīgas brīvostā sagaidīja konteinervilcienu no Ķīnas pilsētas Urumči. Septembra beigās atklāts jauns konteinervilcienu maršruts Urumči-Altinkola-Rīga-Roterdama.

Pirmais šā maršruta konteinervilciens tika sagaidīts SIA “Rīgas universālais termināls” teritorijā. Vilciena sastāvā ir 41 konteiners, un tas ved pārtikas piedevas.

Pasākumā piedalījās satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS), LDz un Rīgas brīvostas pārstāvji, kā arī Kazahstānas, Krievijas un Ķīnas vēstnieki Latvijā.

Uzņēmēji un politiķi sapņo, ka jau tuvākajos gados no Ķīnas caur Latviju varētu plūst pat 200 000 šādu konteineru, kāds tika sagaidīts Rīgā pirmdien. Tomēr pagaidām šis skaitlis ir stipri pieticīgāks – zem simta. Tāpat arī regulāri konteineru pārvadājumi no Ķīnas uz Latviju tā arī nav uzsākti.

Ideja par jaunu konteineru kravas vilcienu maršrutu no Ķīnas Ziemeļrietumu pilsētas Urumči uz Roterdamu Nīderlandē dzimusi šovasar, kad Latvijas prezidents Raimonds Vējonis atklājis Latvijas paviljonu starptautiskajā izstādē “Expo 2017” Astanā, Kazahstānā. Kopš tā laika progress bijis straujš – vilcienu maršruta plānošana, kas citkārt varot aizņemt gadus, prasījusi vien dažus mēnešus.

Latvija līdz šim nav spilgti iezīmējusies Ķīnas jaunajā Zīda ceļā jeb tranzītkoridoros, pa kuriem austrumu preces tiek vestas pie rietumu patērētājiem. Piemēram, Polijas pilsētā Brestā gadā pienāk aptuveni 2400 šādi vilcieni no Ķīnas, bet Latvijai šis bija tikai otrais kopš pagājušā gada novembra, kad Ķīnas un Austrumeiropas valstu sammita laikā Rīgā tikpat svinīgā ceremonijā tika sagaidīts konteinervilciens no Ķīnas pilsētas Jivu. Latvijai šajā ziņā nav pateicīga ģeogrāfija, jo neesam uz taisnākā ceļa starp Ķīnu un Eiropu. Tomēr līdzšinējie tranzīta maršruti kļūst pārslogoti, tādēļ jāmeklē jauni. Tā skaidro projektā iesaistītā Krievijas valsts dzelzceļa meitasuzņēmuma “Transcontainer” pārstāvis.

TV3 ziņu sižets

LNT Ziņu sižets

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl