Rīgā simtiem cilvēku piedalās Krusta ceļā

5 komentāri
Rīgā simtiem cilvēku piedalās Krusta ceļā
Foto: LETA

Rīgā, šodien, 3. martā, simtiem cilvēku piedalījās Krusta ceļa gājienā, kas katru gadu vieno vairākus tūkstošus dažādu tautību, konfesiju un reliģisko uzskatu cilvēku. Krusta ceļā gājiens sākās pie Svētās Jēkaba katedrāles, un tas tika sākts ar Latvijas Romas katoļu baznīcas arhibīskapa Zbigņeva Stankeviča uzrunu.

Lūgšanu gājiena dalībnieki, izdzīvojot Krusta ceļa stacijas, apstājas dažādās Vecrīgas vietās, kur notiks profesionālu aktieru iestudēti uzvedumi, apceres un dažādu konfesiju garīdznieku vadītas pārdomas, kas ļaus dziļāk atklāt Kristus ciešanu noslēpumu.

Uzvedumus iestudē režisors Viesturs Roziņš, un tajos piedalīsies aktieri: Kaspars Znotiņš, Januss Johansons, Zane Jančevska, Lauma Balode, Kārlis Derums, Juris Vizbulis un citi. Tāpat pie priekšnesumu veidošanas darbojās arī horeogrāfe Inga Raudinga.

Krusta ceļa noslēgums plānots aptuveni plkst. 14.30 pie Rīgas Doma baznīcas, kur Krusta ceļa dalībniekus uzrunās Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.

Foto!

Video!

TOP komentāri

 • OMFG
 • Arturs
  0 0 0

  Arturs

  Reklāmas dēļ nav iespējams noskatīties video. Kad gribēšu skatīties reklāmas, ieslēgšu TV.
 • Arturs
  0 0 0

  Arturs

  1. Ikviens, kurš pielūdz mironi, tuvina savu esību miroņa stāvoklim jau dzīves laikā
  2. Nevajag aprobežoties tikai ar 10 baušļiem. Norādot 10 baušļus, ko nepārkāpt, pieļauj visas pārējās 1000 lietas, ko naski piekopj pati baznīca.
  3. Runā tikai savā vietā, nevis par mums visiem.
  4. Pasaule nav jāuzvar. Tā ir jāpiedzīvo.
  5. Pasaules uzvarētājs ir Sātans, kurš cenšas nospiest ikvienu uz ceļiem.
  6. (šo punktu vajadzētu uzrakstīt tā, lai lasītājs saprot)
  7. Katrā situācijā jūs piemeklējat atšķirīgus trīs elementus. Tas liecina par to, ka pašiem jums nav nekādas skaidrības par to, ko sludinat.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl