Rīgā siltuma cenas pieaugs par 1,6%

Komentāri
Rīgā siltuma cenas pieaugs par 1,6%
FOTO: LETA

Rīgā, palielinoties dabasgāzes tirdzniecības cenai, siltuma cena paaugstināsies par 1,6% un būs tāda pati kā pagājušās apkures sezonas sākumā, biznesa portāls “Nozare.lv” uzzināja AS “Rīgas siltums”.

Saskaņā ar šodien publicēto AS “Latvijas Gāze” paziņojumu izdevumā “Latvijas Vēstnesis” par dabasgāzes tirdzniecības cenu oktobrī – 291,69 eiro par 1000 nm3, kas pretēji iepriekš paustajām prognozēm palielinājusies, AS “Rīgas siltums” siltuma cena oktobrī attiecībā pret septembri nedaudz pieaug – par 1,6% un būs tāda pati kā pērnā gada oktobrī – 58,32 eiro bez PVN par megavatstundu.

Atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2013. gada 29. maija lēmumam Nr. 89 “Par akciju sabiedrības “Rīgas siltums” siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem”, mainoties dabasgāzes tirdzniecības cenai, – siltumenerģijas cena var gan samazināties, gan palielināties.

Siltumenerģijas cena Rīgā oktobrī ir zemākā Baltijas valstu galvaspilsētās. Tā ir par 4% zemāka nekā Tallinā un par 13% zemāka salīdzinājumā ar siltumenerģijas tarifu Viļņā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl