Rīgā sastaptas mežacūkas ir kļuvušas par tipiskām pilsētniecēm, stāsta mednieki

2 komentāri

Mednieki ķērušies pie mežacūku aizvākšanas no Rīgas – pirmā mežacūku ģimene šonedēļ jau aizvesta uz Tīnūžiem.  Rīgas mednieku kluba pārstāvis Kaspars Šuikovskis pārbauda nesen speciāli izveidoto barotavu Mežaparkā, kur mežacūkas var kārtīgi uzēst. Dzīvnieki tiek piebaroti speciāli, lai viņus pierādinātu un tad visu bariņu izvestu ārā no pilsētas.

Pēc mednieka aplēsēm – lai mežacūkas pieradinātu pie jaunas barotavas, vajadzīgas vismaz divas ar pus nedēļas. tad šos dzīvniekus noķers krātiņā un izvedīs arā no pilsētas.

Suikovskis stāsta ka mežacūkas tagad jau dzīvo vismaz piecos Rīgas mikrorajonos. Viņš tos devē par Mangaļsalas, Vecāķu, Vecdaugavas, Kišezera un Juglas mežacūku klaniem, kur katram baram sava teritorija un pārvaldības tiesības.

Kopumā pēc mednieka novērojumiem Rīgā varētu dzīvot ap 50 mežacūkām. Suikovskis atzīst ka Rīgā sastaptas mežacūkas ir kļuvušas par tipiskām pilsētniecēm, jo tām jau sen pazudis baiļu instinkts, līdz ar to tās uzvedas vairs ne kā meža zvēri un no cilvēkiem nebaidās.

Pirmā mežacūku ģimene ar visiem 13 locekļiem no Rīgas šo pirmdien tika noķerta un izvesta uz Pierīgas mežiem Tīnūžos. Taču tā kā zvēri jau ir pārāk pieraduši pie cilvēkiem un urbānās vides, pastāvot liela varbūtība ka šīs cūciņas mēģinās atgriezties uz tuvāko apdzīvoto vietu barības meklēšanai. Tāpēc mednieks domā, ka ka nākamo mežacūku partiju nāksies tomēr sūtīt jau uz nomaļākiem Latvijas mežiem.

TOP komentāri

 • INESE
  +2 +2 0

  INESE

  Varbūt vajadzētu par to naudu izveidot vairāk barotavu cilvēkiem un sagādāt labākus apstākļus ,lai ziemā nav jāsalst dārzu būdiņās.
 • lalala-pats no paša
  +1 +1 0

  lalala-pats no paša

  ..un neviena vārda no PVD.....laiksaimnieku kūtīs lien un izkauj cūkas,bet te-nepaņēmuši pat analīzes laiž tik mežā!!!! kur ir garantija,ka viņas nebija vīrusa nēsātājas????/ tā ir noziedzība pret lauksaimnieku!!!! lai tik pamēģina pēc šī gadījuma man kāds līst klāt-dabūs ar sūdainu lāpstu pa seju!!!!

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl