Rīgā sācies līdz šim vērienīgākais notikums sporta burāšanā – pasaules čempionāts vidējās jahtu klases grupā

0 Komentāru
Rīgā sācies līdz šim vērienīgākais notikums sporta burāšanā – pasaules čempionāts vidējās jahtu klases grupā
Foto: Danuta Juste/TV3 Ziņas

Šajās dienās Latvijā notiek pasaules čempionāts burāšanā platu 25 jahtu klasē. Šis ir viens no vērienīgākajiem pasākumiem sporta burāšanā Latvijā vidējās jahtu klases grupā pēdējo 30 gadu laikā, kas noteikti ir Latvijas simtgades cienīgs pasākums.

Čempionāts norisinās vairākas dienas, bet šodien, 21. augustā, notiek atklāšanas ceremonija. Sportisti jau vairākas dienas pirms atklāšanas sāka ierasties Rīgā, lai gatavotu laivas un paspētu vēl patrenēties Latvijas ūdeņos. Arī vietējās komandas aizvien biežāk rosās ap savām laivām un gatavojas lielajam notikumam.

Čempionāts notiks jūrā pie Daugavas vārtiem, ko līdzjutēji varēs vērot no Mangaļsalas mola, bet pēdējā sacensību diena norisināsies Daugavas akvatorijā pie Vanšu tilta, kas būs labi pārredzami no abiem Daugavas krastiem. Tiks organizēta arī iespēja skatīties sacensības uz ūdens no peldlīdzekļiem, uz ko ir iespēja pieteikties ikvienam interesentam, sazinoties ar čempionāta organizatoriem.

Šobrīd čempionātam ir pieteikušās 43 komandas no dažādām pasaules valstīm, kopumā piedalīsies 215 dalībnieki, no tādām valstīm, kā Latvija, Lietuva, Igaunija, Somija, Krievija, Baltkrievija, Ukraina, Itālija, Vācija, Austrālija.

Platu 25 ir sporta jahta, 7,5m gara, un uz tās komandā parasti burā 5 sportisti. Platu 25 sporta jahtu klase ir viena no vispopulārākajām monotipa jahtu klasēm Eiropā pēdējo 15 gadu laikā. Uz šo brīdi valstī ir jau 18 šāda tipa jahtas, un šī ir vienīgā monotipa jahtu klase kreiserburāšanā Latvijā.

0 Komentāru