Rīgā pilnā sparā veic adrešu maiņu, bet iedzīvotājus par to informēt ”aizmirst”

Komentāri

Rīgā turpinās vērienīga adrešu maiņa – nākamo divu gadu laikā adreses plānots nomainīt 10 tūkstošiem ēku. Taču ne vienmēr par to ir informēti paši iedzīvotāji.

Zinaīdas kundze dzīvo Bāriņu ielā, Āgenskalnā un ēka ar numuru 5 patiesībā nozīmē veselas 4 dzīvojamās mājas. Diezgan liela putra sanāk, viņa stāsta. “Ātrā” palīdzība bieži nevar atrast vajadzīgo dzīvokli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai varētu vienkāršāk atrast nepieciešamo ēku, arī Bāriņu ielā 5 adresācijas sakārtošanas projekta ietvaros visām četrām mājām jūlija beigās tiks piešķirtas atšķirīgas adreses. Taču biedrībā, kas apsaimnieko šīs četras dzīvojamās mājas, par to neko nezina.

Par to, ka beidzot katrai mājai būs sava numerācija, biedrība gan priecājas.

Rīgas būvvalde gan taisnojas, ka uz katras mājas, kur tuvākajā laikā plānota adrešu maiņa, tiek izvietota informācija.

Arī Bāriņu ielā 5 tā bijusi, tikai lapiņa ar šo ziņojumu pazudusi. Netālu no mājas, sabiedriskā transporta pieturas vietā gan ir informācija, ka Āgenskalnā, kā arī Zasulauka, Ķīpsalas, Dzirciema un Šampētera apkaimē vēl 9 dienas norisinās publiskā apspriešana un par šo adrešu maiņu var paust savu viedokli. Taču konkrētas adreses nav minētas – informācija par to ir pieejama Internetā.

No katra iedzīvotāja apziņošanas Rīgas būvvalde atturējās, jo ierakstīto vēstuļu sūtīšana no nodokļu maksātāju naudas izmaksātu pusmiljonu eiro.

Turklāt būvvalde uzskata, ka ierakstītu vēstuļu izsūtīšana negarantētu, ka dzīvokļa īpašnieks to saņems.

Tāpēc ieteikums ir viens – apskatīt, vai pie mājas nav kādas ziņas par adrešu maiņu. Pagaidām tā notiek tikai Pārdaugavā, bet jau rudenī tā skars arī Daugavas otru krastu. Šobrīd jau ir mainītas adreses 11 apkaimēs – kopumā 1500 ēkām.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl