Rīgā pabeigts pagaidām vienīgais kolumbārijs un tiek plānots vēl vērienīgāks projekts

2 komentāri

Rīgā nesen pabeigts pagaidām vienīgais kolumbārijs, kur ievietot kremēto aizgājēju urnas. Kapu pārvaldē kolumbārijam paredz lielu pieprasījumu, un tāpēc jau tiek plānots jauns krietni vērienīgāks projekts.

Veicinot kremēšanu un urnu novietošanu kolumbārijos, iecerēts ietaupīt apbedījumiem atvēlētās platības, kas Rīgā aizņem jau vairāk nekā pustūkstoti hektāru zemes.

Ekrānuzņēmumi

Šajā kolumbārijā, kas aizņem salīdzinoši nelielu teritoriju, var ievietot 1152 urnas. Tādējādi kolumbārijs aizņem krietni mazāku laukumu nekā tradicionālie apbedījumi.

Vietas ietaupījums ir aptuveni desmitkārtīgs.

Katru no 288 nišām, kur ietilpst četras urnas, būs iespējams īrēt uz divdesmit gadiem. Nišas cena vēl nav noteikta, kapu pārvaldē apgalvo, ka tā nebūs dārgāka par 600 eiro. Pēc divdesmit gadiem īres līgumu būs iespēja pagarināt bez maksas, ja pagarināšana netiks veikta, tad urnu no kolumbārija izņems.

Rīgā kapu kopējā teritorija aizņem vairāk nekā 646 hektārus zemes, tas ir aptuveni tikpat daudz cik 320 futbola laukumi. Ir tikai divi tā dēvētie atvērtie kapi, kuros iespējams veidot jaunas apbedījumu vietas, kas ir tālu no pilsētas centra Bolderājā un Jaunciemā.

Minētajos 11 hektāros paredzēts būvēt vēl vienu kolumbāriju, kas būs krietni vērienīgāks, tajā varēs ievietot 24 000 urnu.

Latvijā tiek kremēti aptuveni 10% aizgājēju, kas ir aptuveni 2000 urnu gadā. Tikmēr Rīgā tiek apbedītas aptuveni 800 urnas. LNT uzrunātie iedzīvotāji uzskata, ka ar laiku kremēšana kļūs populārāka, taču par kolumbāriju popularitāti nav pārliecības.

Kolumbārijs vēl nav ierakstīts zemesgrāmatā, tāpēc tur urnas vēl netiek ievietotas, plānots, ka zemesgrāmatas formalitātes būs paveiktas līdz martam. Kapu pārvaldē uzskata, ka jaunais kolumbārijs ar vairāk nekā 1000 urnām būs aizpildīts, ilgākais, 2 gadu laikā.