Rīgā notiek starptautisks spēļu izstrādes maratons “Global Game Jam”

0 Komentāru

Pagūt 48 stundās. Tik ilgs laiks dots starptautiska spēļu izstrādes maratona dalībniekiem, lai izveidotu un prezentētu savu produktu. Pasākums “Global Game Jam” notiek daudzās pasaules valstīs, tostarp Latvijā.

Spēle, kurā dalībniekam pēc iespējas ilgāk ir jāizvairās no dedzinošajiem mikroviļņiem, vēl īsti nav pabeigta, taču dalībnieks Toms Seisums labprāt izstāsta tās būtību. Veidota spēlēšanai datorā, brīdī, kad darba dienas vidū gribas nedaudz atvilkt elpu.

Toms ikdienā ir programmētājs. Šīs zināšanas arī ir spēles izveides pamats. Pārējie komandas dalībnieki iesaka, kāds varētu būt spēles dizains, audio pavadījums un citas lietas.

Veidot spēles ir viegli un grūti vienlaikus. Grūtākais – izveidot kaut kaut ko oriģinālu, kas varētu kļūt par dižpārdokli.

Toms Seisums, “Global Game Jam” dalībnieks

Ir tendences, bet ja sekosi tām, būs grūti konkurēt ar kompānijām, kurām ir mārketinga budžets. Parasti tādi hobija projekti mūsdienās ir veiksmīgāki, bet tad tam ļoti īpatnējam projektam jābūt. Un tad jau tu veido tendenci, uztaisot kaut ko, kas izcelsies un pārējie skries pakaļ…

“Global Game Jam” ir pasākums, kurš norit daudzās pasaules valstīs. Rīgā jau ceturto gadu. Latvijā pasākumam pieteikušies 70 dalībnieki, tostarp, šeit dzīvojošs amerikānis un anglis. Dalībniekiem trīs dienās laikā jāizstrādā spēles demo versija.

Lai radītu komercproduktu, tādu, kuru cilvēki vēlētos lejupielādēt savā tālrunī vai datora, nepieciešams daudz ilgāks laiks. Organizatori, gan norāda, ka tas nav pašmērķis.

Linda Strazdiņa, “Global Game Jam” organizatore

”Global Game Jam” galvenā doma ir cilvēkiem gūt prieku no šī procesa. Vai tas tiek izstrādāts tālāk jau ir atkarīgs no viņiem pašiem. Latvijā neviena spēle vēl nav virzīta tālāk, bet pasaulē cilvēki turpina strādāt pie saviem projektiem un laiž plašākās tautās.

Elviss Strazdiņš, Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācijas dibinātājs

Es ceru, ka drīz arī mēs paši Latvijā veidosim lielas spēles un tad šādiem pasākumiem būs liela nozīme. Kā visi spēļu izstrādātājiem mēs ticam brīnumiem. Es ceru, ka tā būs.

Tas, savukārt, nozīmē, ka liela nozīme būs ne tikai pašam produktam, bet spējai to reklamēt un pārdot.

Video: LNT Ziņu sižets

0 Komentāru