Rīgā nodeg vēl viena vēsturiska ēka

36 komentāri
Rīgā nodeg vēl viena vēsturiska ēka
EDIJS PĀLENS, LETA

Rīgas centrā ceturtdienas vakarā plašs ugunsgrēks nopostīja vēl vienu neapdzīvotu namu. Nesen sabiedrību pārsteidza līdzīgs, postošs ugunsgrēks Kalnciema ielas jūgendstila namā, taču šīs ugunsnelaimes gadījumā, Blaumaņa ielā aizdomas ir par remontdarbu laikā sakusušiem vadiem.

Glābēji izsaukumu saņēma ceturtdienas plkst. 19.00, jo no neapsaimniekotas ēkas uz Blaumaņa ielas Rīgā bija redzamas liesmas. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji secināja, ka kopējā degšanas platība ir 160 kvadrātmetri.

Uguns bija izplatījusies pa visiem sešiem stāviem, līdz pat bēniņiem. Uz vietas darbojās 48 ugunsdzēsēji glābēji un 10 specializētās ugunsdzēsības automašīnas.

“Ēka bija remonta stadijā, cilvēki iekšā ne strādāja, ne dzīvoja. Straujās izplatīšanās iemesls bija tas, ka tika izveidota komunikācijas šahta, kas vēl nebija aizmūrēta, līdz ar to uguns varēja izplatīties pa stāviem ļoti strauji. Celtniecības materiāli deg, arī jau esošie koka pārsegumi, kas spēj ātri un ilgstoši degt, pa šahtām spēcīgi attīstījās degšana,” stāsta VUGD majors Krišjānis Mincenbergs.

Pie ēkas piektdien sastaptais apsargs, kas tīrīja ietvi, skaidroja savu versiju par iemesliem: viņaprāt, neviens bezpajumtnieks mājā nevarēja iekļūt, tā dega īssavienojuma rezultātā: “Sanāk, ka sākumā uguns nebija. Vadi! Vadi bija salipuši, sāka degt.”

Ugunsdzēsēji versijas neizvirza, uzsverot, ka tas ir policijas darbs.

36 komentāri