1 komentārs

Rīgas teritorijā notikusi nelikumīga koku izciršana, lielā apjomā. Vietā, kurai dienā garām brauc tūkstošiem automašīnu, dažu stundu laikā, neviena netraucēti izzāģēts vismaz hektārs augstvērtīga meža. Notikuma vietā, LNT ziņas sastapa arī nelegālos darboņus.

3 martā, Dārziņos, pirms Rīgas robežas, vietējie iedzīvotāji pamanījuši mežā rosāmies strādniekus, dažu stundu laikā, Salaspils šosejas malā izcirsts vairāk nekā ha meža. Vietējie iedzīvotāji šo vietu ilgus gadus izmantojuši kā atpūtas zonu, tāpēc bijuši pārsteigti par pēkšņām pārvērtībām.

Valsts mežu dienests par šo gadījumu ir informēts un raksturo to kā klaju nekaunību.

Dienests aprēķinājis, ka vairāk nekā hektāra platībā izcirsti 167 m3 augstvērtīgas priedes koksnes. Teritorija pieder, tikai pirms dažiem mēnešiem dibinātai Dārziņu attīstības biedrība.

Kailcirtē sagāztie koki zemē bija guļ jau teju mēnesi un neviens par tiem nelikās ne zinis. Rosība ap nocirstajiem kokiem parādījās tikai šo pirmdien, kad par notikumu sāka interesēties LNT ziņas. Turklāt zīmīga sakritība – vienā dienā par tiem pēkšņi atcerējās gan iespējamie likumpārkāpēji, gan likumsargi.

Ierodoties notikuma vietā, LNT ziņas, sastapa baļķvedēju, kurš no cirsmas izveda nozāģētos kokus. Ieraugot kameru, baļķvedējs, vien ar dažiem kokiem kravā nolēma beigt darbu un braukt prom. Brīdi vēlāk gan izdevās noskaidrot, ka šiem cilvēkiem nav neviena dokumenta, kas ļautu šeit darboties.

Strādnieks Jānis sola atvest koku izvešanas pilnvaru un aizbrauc uz neatgriešanos, atstājot traktoru ceļa malā. Brīdi vēlāk ierodas arī policija, kas īpašniekus pie traktora gaidīja visu nakti. Šodien traktors arestēts un nogādāts policijas stāvvietā, bet vainīgie atrasti vēl nav.

Vietējie iedzīvotāji nobažījušies, ka kāds šo vietu noskatījis būvniecībai, taču Valsts mežu dienests atļauju šīs teritorijas izciršanai nav devis, turklāt pilsētas teritorijā veikt kailcirsti neļauj likums. Šī ir meža teritorija un tajā apbūvi veikt neļauj pilsētas plānojums, bet zonējuma maiņa nav paredzēta. Tātad īpašniekam šajā vietā būs jāsastāda jauni koki.

Nelikumīgās ciršanas rezultātā, Videi nodarītais zaudējums ir vairāk nekā 28 tūkstoši eiro. Valsts meža dienests ir veicis nocirsto koku mērījumus, ir savākti visi pārkāpumu fiksējošie dokumenti un nosūtīti Valsts policijai kriminālprocesa uzsākšanai.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl