Rīgā mācības šogad uzsāks 6000 pirmklasnieku

Komentāri
Rīgā mācības šogad uzsāks 6000 pirmklasnieku
Foto: Evija Trifanova/LETA

Latvijas skolās atkal skanēs skolas zvans, lai uz zinību apguvi aicinātu tūkstošiem skolēnu, un Rīgā mācības šogad uzsāks 6000 pirmklasnieku.

Viens no lielākajiem izaicinājumiem šajā mācību gadā gan pedagogiem, gan skolēniem būs gatavošanās jaunā, modernā izglītības satura ieviešanai.

Taču Zinību diena kā vislielākais notikums allaž ir skolas gaitu uzsācējiem – pirmklasniekiem. Piemēram, Rīgas skolās tādu būs apmēram 6000. Kopumā uz 114 galvaspilsētas skolām dosies aptuveni 68 000 skolēnu.

Jauno mācību gadu jaunās telpās sagaidīs Rīgas Franču liceja un Ikšķiles vidusskolas skolēni. Savukārt 25 Latvijas izglītības iestādēs skolas zvans vairs neskanēs, jo tās šogad slēgtas.

Augusta beigās iepriecinošas ziņas saņēma Latvijas pedagogu saime – no septembra par 30 eiro palielināta skolotāju minimālā alga. Tupmāk tā būs 710 eiro.

Jāatzīmē, ka visiem tuvākajās nedēļās jārēķinās, ka uz ielām būs vairāk automašīnu; ka bērni vēl nebūs pieraduši pie satiksmes un var negaidīti izskriet uz ielas. Šajās dienās arī policija strādās pastiprinātā režīmā.

Lasi vēl