Rīgā klaiņojošās mežacūkas sākušas postīt kapavietas

1 komentārs

Mežacūkas Rīgā kļūst arvien nekaunīgākas un tagad ganās pat kapos, kur izrakņā apstādījumus un kapavietas. Pilsētas domē veidos īpašu Medību koordinācijas komisiju, kas lems, kā ierobežot meža dzīvnieku sirošanu galvaspilsētā.

Mežacūkas vairākkārt manītas pārvietojamies Juglā, tāpat manītas ganāmies pilsētas kapsētās. Sarkandaugavas kapi un Meža kapi izrādījušies drošāki nekā Pierīgas meži, kur mežacūkas tiek medītas, tāpēc tās izrakņājušas kapuvietas un noēdušas ziedus.

”Mums ir vairākas sūdzības no kapsētu apmeklētājiem, ir konstatēti postījumi kapavietās, ir arī vairāki zvani, cilvēki sūdzējušies arī Pašvaldības policijā, ir arī cilvēki, kam palaimējās satikt meža cūkas, un, protams, viņi vēršas pie mums un gaida kaut kādus risinājumus,” norāda Rīgas Kapsētu pārstāvis Igors Svincickis.

Pēdējo sešu gadu laikā mežacūkas pilsētas teritorijā neesot manītas, kaut arī Pierīgas mežos tās nav retums. Pagaidām neviens cilvēks no mežacūkām pilsētas teritorijā gan nav cietis.

Mežacūku postījumu un apdraudējuma novēršanai Rīgas pašvaldībā tiks izveidota Medību koordinācijas komisija, kas izvērtēs piemērotākos šo dzīvnieku populācijas mazināšanas variantus.

Pēc vides speciālistu teiktā, šobrīd Rīgas teritorijā mīt vairāki meža cūku bari, un katrā no tiem ir pat 10 un vairāk mežacūku.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl