Rīgā būtiski pieaugs apkures tarifi

3 komentāri

Nākamajā apkures sezonā galvaspilsētā pieaugs siltumenerģijas cena. Uzņēmums “Rīgas siltums” iecerējis tarifu kāpumu par aptuveni 12%. Sadārdzinājumu izraisījis dabasgāzes cenas kāpums. Uzņēmumā uzskata, ka pie tā vainojama gāzes tirgus atvēršana.

Jauno tarifu aprēķinus “Rīgas siltums” jau iesniedzis vērtēšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā, un ja tiks dota zaļā gaisma, izmaiņas stāsies spēkā rudenī līdz ar apkures sezonas atsākšanu.

“Rīgas siltuma” vadība uzsver, ka patlaban spēkā esošais tarifs nav mainīts sešus gadus – kopš 2013. gada jūlija. Nu šāds solis jāsper, jo kāpušas dabas gāzes cenas, kādēļ pieaugušas siltuma izmaksas. Pie tā uzņēmums vaino gāzes tirgus atvēršanu.

“Pie tarifu nofiksēšanas dabas gāzes cena deviņus mēnešus nebija mainījusies, bet, tiklīdz mēs sākām iepirkt dabasgāzi tirgū, gāzes cena sāka kāpt un uz tarifu iesniegšanas brīdi dabasgāzes cena bija pieaugusi par 35%,” saka “Rīgas siltuma” valdes locekle Biruta Krūze.

Pēdējā laikā pieaugusi arī šķeldas cena un iepirktās siltumenerģijas cena. “Rīgas siltumā” akcentē, ka arī pēc tarifu kāpuma, salīdzinot ar citām pilsētām, apkures cena Rīgā būs viena no zemākajām.

Vienlaikus pēdējos gados aizvien vairāk jūtamas klimata svārstības – ziemas vairs nav prognozējamas. “Bija prognozes, ka šī būs barga ziema, mēs iepirkām gāzi, noglabājām Inčukalnā, bet kopumā jāsaka, ka šī apkures sezona bija viena no siltākajām “Rīgas siltuma” vēsturē,” norāda “Rīgas siltuma” valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis.

Jāpiebilst gan, ka pēc tarifa kāpuma siltuma cena galvaspilsētā aizvien būs zemāka nekā 2015. gadā, kad gāzes cenas sasniedza rekordu. Tikmēr iedzīvotāju parādi par apkuri “Rīgas siltumam” šobrīd pārsniedz 15 miljonus eiro.

3 komentāri