Komentāri
Rīgā ieradies pasaulslavenais bērnu grāmatu autors Džefs Kinnijs

Rīgā pasaules tūres ietvaros šodien ieradies pasaulslavenais bērnu grāmatu rakstnieks Džefs Kinnijs.

Viņa grāmatu sērija Grega dienasgrāmata pasaulē izdota 164 miljonos eksemplāru un kopš 2007. gada ir New York Times bestsellers.

Arī Latvijā viņa grāmatas ir pārdotāko un lasītāko bērnu grāmatu topa pirmajās vietās. Kinniju lidostā sagaidīja bērnu pulks ar jaunākās grāmatas Vecā skola eksemplāriem un Latvijas karodziņiem.

Kinnijs sniedza autogrāfus un atklāja, ka viņa grāmatu panākumu atslēga visdrīzāk ir bērniem tuvā valoda un saprotamie notikumi.

Kinnija 10 sēriju grāmatas izdotas 60 valstīs un tulkotas 35 valodās. Par galveno varoni Gregu uzņemtas arī trīs filmas.

Lai arī sākotnēji 10. daļa plānota kā pēdējā grāmata, rakstnieks nolēmis iepriecināt bērnus un sarakstīt vēl vienu grāmatu par Grega dzīvi. Grāmata noteikti būs pieejama arī Latvijā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl