Rīgā filmē Zviedrijas seriālu “Apžilbinātie”, kas balstīts uz patiesiem notikumiem

0 Komentāru
Rīgā filmē Zviedrijas seriālu “Apžilbinātie”, kas balstīts uz patiesiem notikumiem
ZANE BITERE, LETA

Latvija kļūst arvien pievilcīgāka ārzemju filmu režisoriem. Līdztekus Holivudas filmu ainu uzņemšanai, šobrīd galvaspilsētā tiek filmēts arī uz patiesiem notikumiem balstīts Zviedrijas seriāls “Apžilbinātie”.

Bijusī “SEB” bankas ēka Vecrīgas sirdī pārvērtusies līdz nepazīšanai. Zviedrijas filmēšanas komanda ieradusies ne tikai ar ievērojamu darbinieku skaitu, bet – lai telpas pēc iespējas vairāk pietuvinātu stāstam – uz Rīgu atvestas vairākas kravas automašīnas ar mēbelēm un vissīkākajām interjera detaļām.

“Mēs meklējām vietu Ziemeļeiropā un tad uzzinājām par šo veco tukšo bankas ēku. Mēs atbraucām, ieraudzījām un sapratām, ka tā ir lieliska – tieši tas, kas mums ir vajadzīgs. Tā protams bija pilnībā tukša. Mēs atvedām pilnībā visu sākot ar furnitūru, beidzot ar paklājiem, galda lampām, traukiem,” saka producents Niklass Peirons.

Topošā daudzsēriju TV miniseriāls ”Blinded” jeb ”Apžilbinātie” ir balstīts uz patiesiem notikumiem. Zviedrijas finanšu krahu, ko 2008. gadā izraisīja naudas atmazgāšanas mahinācijās ierautā “HQ” investīciju banka.

“Šis seriāls ir par politiku, mēs vēlamies parādīt to ar ko mūsdienās saskaras daudzviet pasaulē. Par bagātiem un ietekmīgiem cilvēkiem. Par šiem noguldītājiem, kas ne vienmēr ir tīri un godīgi nopelnījuši naudu, bet spēj nopirkt pat augstas amatpersonas. Es zinu, ka Jums šeit arī ir tādas problēmas,” norāda filmas ”Apžilbinātie” režisors Jenss Jansons.

Filmas pamatā ir pasaulē atzītās 33 gadus vecās Zviedrijas žurnālistes un rakstnieces Karolīnas Neirātas bestsellers, kurš atklāja Zviedrijas finanšu krīzes patiesos iemeslus.

“Galvenās lomas atveidotāja ir 24 gadus veca žurnāliste, bet ir problēma – viņai ir romāns ar bankas menedžeri. Bet tas netraucē viņai uz notiekošo paskatīties ar kritisku aci. Šis ir stāsts par to, ko nozīmē būt žurnālistam mūsdienās, vai tu spēj būt objektīvs, vai tu spēj būt kritisks. Vēsturiski mēs esam pieraduši pie liberāliem vai konservatīviem viedokļiem, bet mēs gribam parādīt to, ka mūsdienās tas ir mainījies. Pastāvot demokrātijai tev ir jāspēj paust savs viedoklis, arī gadījumos, kad tas ir pret pastāvošo varu vai medija noteiktajiem uzstādījumiem,” saka režisors.

Savukārt bēdīgi slavenās “HQ” bankas izpilddirektora lomu atveido Matiass Varela, kurš atveidojis lomas dažādos pasaulē atzītos seriālos un filmās: “Šī ir investīciju banka Stokholmā. Šī ir augsta līmeņa banka ļoti bagātiem cilvēkiem un es esmu tās izpilddirektors. Es esmu ģimenes cilvēks, bet tiecos pēc karjeras un lielas naudas. Es cenšos būt labs vīrs, bet nekādi nesanāk balansēt starp morāli, ētiku un vēmi kļūt pēc iespējas ietekmīgākam.”

Līdz šim Varela par Rīgu un Latviju nav zinājis neko, šī ir pirmā pieredze un aktieris norāda, ka nenovērtējamu ieguldījumu filmas tapšanā sniedz gan Latvijas filmu nozarē strādājošie, gan arī vietējie iedzīvotāji.

” Jums ir cilvēki, kuri ir gatavi un spējīgi strādāt ļoti daudz un smagu darbu un tas ir arī iemesls, kāpēc mēs esam šeit. Ir patīkami, ka cilvēki savu darbu uztver nopietni. Šeit ir fantastiskas telpas, kas mums ļauj filmēt 360 grādu rādiusā. Visur ir filmēšanas komandas un citreiz pat tu nevari zināt, kurā brīdī no kuras puses tevi filmē. Un varbūt tajā brīdī tu urbini degunu un kamera ir vērsta tieši uz tevi un tad protams viss ir jāsāk no jauna,” saka aktieris.

Seriāla ”Apžilbinātie” filmēšana notiks vairāk kā 20 galvaspilsētas objektos, tostarp Latvijas nacionālajā operā un baletā, Gaismas pilī un daudzās vēsturiskās ēkās Vecrīgā un Klusajā centrā. Filmēšanas procesā kā otrā plāna aktieri un masu skatu dalībnieki iesaistīti arī vietējie Latvijas iedzīvotāji. Filmēšana Rīgā norisināsies līdz decembrim, bet TV ekrānos seriāls parādīsies nākamā gada beigās.

0 Komentāru