Komentāri
Dzīvnieku patversmē Ulubele ķīlnieku lomā – suns un 23 kaķi
FOTO: LETA

Rīgas dzīvnieku patversme ceļ trauksmi. Valsts institūciju nekompetences un bezdarbības dēļ dzīvnieki var atkal nonākt savu mocītāju rokās.

Šobrīd izveidojusies absurda situācija, ka konfiscēto dzīvnieku uzturēšanu patversmē ne tikai neviens neapmaksā, bet arī adoptēt viņus nedrīkst.

Neapskaužamā situācijā patlaban nonākuši 24 dzīvnieku pansijas Ulubele iemītnieki – viens suns un 23 kaķi, kuri izņemti administratīvā pārkāpuma un kriminālprocesa ietvaros.

Suņu puika Ralfs patversmē mitinās kopš pērnā gada septembra, kad viņu pavisam novārgušu atrada mežā tīši pieķēdētu pie koka, kur bija atstāts nomiršanai. Patlaban pilnībā atlabis un vesels.

Arī kaķus pirms trim nedēļām nožēlojamā stāvoklī te pārveda no kāda daudzdzīvokļu nama, kur viņi tika turēti bez aprūpes, ieslēgti dzīvoklī antisanitāros apstākļos.

Taču šobrīd izveidojusies absurda situācija, konfiscēto dzīvnieku uzturēšanu patversmē neviens neapmaksā un arī adoptēt viņus nedrīkst.

Šīs problēmas nebūtu, ja Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) un policija atbilstoši savai kompetencei noformētu visus lietiskos pierādījumus un dzīvniekus izņemtu pareizi, norāda patversmē.

Turklāt atbildīgo institūciju nekompetences un bezdarbības dēļ dzīvnieki var atkal nonākt savu mocītāju rokās, uzskata patversmē.

Policijas atbildes komentāru LNT Ziņām šodien neizdevās iegūt, savukārt PVD tai raidītos pārmetumus noliedz.

Ulubele ar atklātu vēstuli ir vērsusies pie Valsts policijas, PVD un Rīgas pašvaldības policijas vadības, lūdzot šīs institūcijas sadarboties tā, lai turpmāk dzīvnieku tiesības Latvijā tiktu ievērotas.

Lasi vēl