Rīgā dārznieki papildina jau ziedošo sakuru koku dārzu

Pievienot komentāru
Rīgā dārznieki papildina jau ziedošo sakuru koku dārzu
KĀRLIS KRISTAPSONS, 900 SEKUNDES

Pārdaugavas sakuru kolekcija papildināta ar jauniem koku stādiem. Vairāku gadu laikā dažādu šķirņu sakuru skaits Uzvaras parkā sniedzas jau tuvu pusotram simtam ziedošu ķiršu.

Šajā reizē parks tiek papildināts ar jauniem pieciem sakuras stādiem. Rīgas dārznieki izraka bedres un sagatavoja zemi jau iepriekšējā dienā.

Uzvaras parka dārzniece Daiga Seņkāne vadīja arī pirms astoņiem gadiem pirmo sakuru stādīšanu Pārdaugavas parkā. Šajā reizē tiek stādīti tādas pat šķirnes ķirši, kas zied agri un košiem ziediem.

“Tās ir pirmās, cilvēkiem pēc ziemas gribas kaut ko spilgtu, košu,” teic ”Rīgas mežu” dārzniece Daiga Seņkāne.

Šajā reizē dārznieku iestādītie sakuru stādi pilnvērtīgi ziedēt sāks jau pēc pāris pavasariem. Astoņu gadu laikā sakuras Pārdaugavas parkā ir papildinātas jau vairākus pavasarus.

“Rīgas mežu” pārstāvis Uldis Zommers norāda, ka arī šajā pavasarī vēl notiks sakuru stādīšana, taču tā būs nedaudz vēlāk ziedoša šķirne: “Līdz ar to pilsētas viesiem, rīdziniekiem ir iespēja šo sakuru ziedēšanas laiku pastiept garāku un ilgāk priecāties.”

Šī nedēļa kokiem Rīgā ir īpaša. Šajā nedēļā, lai saudzētu galvaspilsētā esošos apstādījumus to ziedēšanas laikā, ir sākts koku ciršanas lieguma periods.

Vairāk par tematu – raidījuma “900 sekundes” sižetā