Rīgā daļēji nobrucis Peitavas ielas grausts

3 komentāri
Rīgā daļēji nobrucis Peitavas ielas grausts
Foto: Anna Veronika Grepere, LETA

Rīgas domes Īpašuma departaments saņēmis informāciju, ka daļēji nobrucis Vecrīgā esošais grausts Peitavas ielā 7, pavēstīja departamenta pārstāve Baiba Gailīte.

No ēkas sienas nobrukuši vairāki ķieģeļi un arī pašai sienai vairs neesot nekādu konstrukciju, kas to spētu nostiprināt. Notikuma vietā ieradās Īpašuma departamenta eksperti, kā arī Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisijas vadītājs Oļegs Burovs (GKR) un vicemērs Andris Ameriks (GKR). Incidentā cietušo neesot.

Burovs devis rīkojumu steidzami sagatavot domes lēmumu par grausta piespiedu sakārtošanu. Plkst. 13.30 plānota tikšanās arī ar Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes un Rīgas Būvvaldes pārstāvjiem, lai lemtu par ēkas turpmāko likteni. Uz tikšanos aicināti arī ēkas īpašnieki.

Pēc Gailītes teiktā, ēka jau kopš 2015. gada ir atzīta par A kategorijas graustu un tai ir piemērota paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa likme 3% apmērā. Ēkas īpašnieks ir juridiska persona.

Jau ziņots, ka cīņa ar graustu īpašniekiem Rīgas pašvaldībai sagādā lielas problēmas. Viena no uzskatāmākajām šāda veida ēkām atrodas Marijas ielā 6 un tiek uzskatīta par “slavenāko” galvaspilsētas graustu. Pašvaldība ir solījusi bargas sankcijas graustu īpašniekiem.