Rīgā atklāts pirmais no 15 biznesa inkubatoriem

Komentāri

Šodien svinīgi atklāts Rīgā esošais radošo industriju biznesa inkubators. Tas ir pirmais no 15 valsts finansētajiem biznesa inkubatoriem  Latvijā. To mērķis ir palīdzēt jaunajiem uzņēmējiem spert pirmos soļus biznesā.

Iespēju kļūt par radošā inkubatora dalībnieku apsver arī animācijas filmu režisors Reinis Kalnaellis. Konkrētus plānus viņš pagaidām patur noslēpumā, taču inkubatorā režisors saredz iespēju sastapt citus nozares profesionāļus, ar kuriem kopā stūrēt eksporta virzienā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Reinis Kalnaellis, animācijas filmu režisors

Mani arī interesē tā komercializācijas puse, jo neslēpšu, ka animācija nav tikai filma, tie ir arī blakus produkti, un līdz ar to vienīgais ceļš ir sadarbība. Es domāju, ka arī daudzām Latvijas filmām tā ir problēma, ka tās stāv skapī kaut kur noliktas un dažubrīd pietrūkst tāds grūdiens.

Radošo industriju biznesa inkubatorā plāno pirmajā uzsaukumā palīdzēt attīstīties 10 jaunajiem uzņēmumiem, kuri darbojas tādās jomās kā, piemēram, māksla, mūzika vai reklāma. Inkubatorā uzņēmumi saņem profesionāļu konsultācijas un tiek nodrošinātas telpas, kur tiem darboties.

Foto

Liene Pērkone, LIAA radošo biznesa ideju inkubatora vadītāja

Interese ir ļoti liela, mēs saņemam ļoti daudz e-pastus un zvanus, un pamazām sāk ripot iekšā pieteikumi, bet mēs sagaidām, ka lielākā daļa pieteikumu droši vien nāks tuvāk termiņa beigām uz 20. decembri.

Šobrīd idejas variē, sākot no arhitektūras un modes, un beidzot pat ar mēbeļu industriju. Pavisam kopā šogad 15 inkubatoros visā Latvijā plānots izauklēt vairākus simtus jaunu ideju un uzņēmumu.

Andris Ozols, LIAA direktors

Valsts atbalsts šeit ļoti noder visdažādākajā veidā – gan palīdzot nopirkt kādu prototipu vai pakalpojumu, padomu, dažkārt no ne tik radošiem grāmatvežiem, juristiem vai citiem speciālistiem, kā patentēt savu produktu, kā sevi aizsargāt un kā gūt labu paātrinājumu savai iecerei. Patiesībā mēs visus inkubatorus atklājām reizē, un šie inkubatori sāka darbu ar 1.decembri, bet svinīgā atklāšana ir kas cits, tas ir tā kā tāds starta šāviens.

Šogad mainījusies arī uzņēmumu inkubēšanas formula – šobrīd par inkubatoru operatoru kļuvusi valsts, nevis tas kā ārpakalpojums tiek pirkts no citiem, kā tas bija līdz šim.

“Kas manā izpratnē nebija ļoti veiksmīgi, jo dažkārt izrādījās, ka visātrāk augošās vistiņas bija pats inkubatora operators, nevis šie cālēni un arī lielākā daļa naudas nosēdās pašā inkubatorā, nevis cauri inkubatoram tika atdots savam mērķim – jaunajam uzņēmējam,” saka LIAA direktors.

Iepriekš radošo industriju biznesa inkubatorā, kas citā formā līdz 2014. gada nogalei atradās Andrejsalā, idejas attīstījušas mūzikas grupas ”The Sound Poets” un ”Instrumenti”, un arī šogad interesi par dalību izrādījusi kāda cita plaši pazīstama mūzikas apvienība, bet pagaidām tās nosaukums netiek atklāts.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl