Rīgā atjaunos Vanšu tiltu! Iedzīvotājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem

Komentāri

Aptuveni pēc diviem gadiem rīdziniekiem būs jārēķinās ar būtiskiem satiksmes ierobežojumiem, jo tad plānota Vanšu tilta atjaunošana. 

Būvinženieris un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) profesors Ainārs Paeglītis rāda uz Vanšu tilta defektiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Viņaprāt, Rīgas tilts, kuru diennakts laikā šķērso vidēji 50 tūkstoši automašīnu, pelnījis kapitālu remontu. Vanšu tilts galvaspilsētai kalpo 35 gadus un nevienu reizi nopietna renovācija tam netika veikta.

Ainārs Paeglītis RTU profesors, SIA Inženierbūve valdes priekšsēdētājs

Ir redzams, ka iekšā plūst ūdens, kur vantis iet tilta konstrukcijā iekšā. Tas viss būtu jānovērš, jo tērauds tur ir diezgan labs apakšā. Ietvēm malas ir bojātas ļoti, tur ir dzelzsbetona plātnes virsū, kuras būtu jānomaina.

Vanšu tiltam ir veiktas vairākas inspekcijas, arī no tilta iekšpuses bija konstatēts, ka ūdens patiešām plūst tilta konstrukcijā iekšā.

Rīgas domes Satiksmes departamenta Investīciju plānā jau ir iekļauta Vanšu tilta būvprojekta izstrāde un tilta renovācija, taču pirms tam jāizstrādā tā būvprojekts.

Parasti būvprojektu izstrādā vismaz gadu. Kamēr tas vēl nav veikts, nav zināms, cik Vanšu tilta renovācija var izmaksāt, bet pēc aptuvenām aplēsēm tie būs vismaz 10 miljoni eiro, taču šī summa var arī kļūst lielāka, jo tilta izpētes rezultātā var atklāties līdz šim nezināmi defekti, līdzīgi kā ir bijis ar Salu tiltu.

Visticamāk, Vanšu tilta renovācija sāksies pēc diviem gadiem, tikmēr šobrīd eksperti saka, ka braukšanai šī konstrukcija esot pilnīgi droša.

Šogad Rīgas pašvaldības finansējums tiek piešķirts Salu tilta kompleksa renovācijas papilddarbiem 450 tūkstošu eiro apmērā, kā arī Bieķengrāvja tilta būvniecībai un renovācijai 650 tūkstošu eiro apmērā, taču rekonstrukcija, pēc būvekspertu domām, būtu nepieciešama vēl vairākiem Rīgas tiltiem.

Rīgā ir 70 tiltu un vēl 30 transporta būvju, ko vizuāli pārbauda reizi gadā, bet reizi piecos gados veic speciālo inspekciju.

Video

Lasi vēl