Komentāri
Rīgā atgriezīsies lidmašīna, kas veikusi lidojumu uz Ebolas vīrusa skartu valsti
FOTO: LETA

Šonakt Tallinas lidostā nosēdīsies Latvijā bāzēta lidmašīna, kura bija lidojusi uz Ebolas vīrusa skartu valsti, tāpēc tā tiks pakļauta pamatīgai dezinfekcijai. Tikai pēc tam šis gaisa kuģis dosies uz Rīgu.

Aviokompānijas SmartLynx gaisa kuģis Tallinā ielidos no Marokas, bet pirms tam būs veicis čarterreisu no Zviedrijas uz Ebolas vīrusa skarto Āfrikas valsti Mali. Par to ziņo Igaunijas televīzijas raidījums Aculiecinieks.

Žurnālistu rīcībā nonākusi instrukcija, kurā virszemes apkalpošanas firmas Airo Catering Services Eesti darbiniekiem detalizēti izklāstīts, ka jādezinficē visi ratiņi un pārnēsājamās kastes, kas izmantotas šīs lidmašīnas pasažieru apkalpošanai.

Savukārt visi ēdieni un dzērieni, kā arī vienreizējie trauki, kas atradušies šajā lidmašīnā, uzreiz jāizmet. Rīgas lidostā nekas tamlīdzīgs netiekot darīts, jo Ebolas vīrusa draudu līmenis esot zems.

Pēc dezinfekcijas SmartLynx lidmašīna bez pasažieriem dosies uz savu bāzes lidostu – Rīgu.

Lidostas amatpersonas norāda, ka bažām par drošību neesot nekāda pamata. Lidostai ir rīcības plāns situācijām, ja kādā no lidmašīnām atrodas pasažieris ar infekcijas pazīmēm. Tad virszemes dienesti lidmašīnu novirza atsevišķā stāvvietā, norobežo to un sazinās ar mediķiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl