Rīgā atalgojums sarucis ceturtajai daļai pedagogu, pašvaldība sūdzēsies Satversmes tiesā

Komentāri

Pēc dažu nedēļu pārdomām Rīgas pašvaldība tomēr izlēmusi skolotāju algu reformu apstrīdēt Satversmes tiesā. Pašvaldības vadība uzskata, ka reformai nauda atrasta, ietaupot uz galvaspilsētas, sevišķi prestižo ģimnāziju pasniedzēju rēķina.

Tādēļ Rīgā šajā mācību gadā algas sarukušas vairāk nekā ceturtdaļai pedagogu. Izglītības ministrs gan pārmetumus noraida, skaidrojot tos ar pašvaldību vēlēšanu tuvumu.

Līdz ar skolotāju algu reformu, pielikumu saņēmusi nepilna puse Rīgas skolotāju. Ceturtdaļai atalgojums nav mainījies, bet vēl ceturtdaļai tas sarucis. Šis samazinājums svārstās no desmit līdz aptuveni divsimt eiro. Īpaši daudz apdalīto ir lielākajās Rīgas skolās un prestižajās valsts ģimnāzijās, kur skolotāji līdz šim saņēma visvairāk. Tādēļ šīs skolas arī ir starp skaļākajām protestētājām.

Rīgas pašvaldība tādēļ sola vērsties Satversmes tiesā – tās ieskatā skolotāju algu reforma Latvijā veikta uz galvaspilsētas rēķina. Rīgas pedagogi tiekot diskriminēti, jo viņiem par lielāka skolēnu skaita audzināšanu alga tiek maksāta pēc mazāka koeficienta nekā citviet Latvijā.

Rīgas mērs nepiekrīt apgalvojumam, ka pati galvaspilsēta vainīga skolotāju nedienās, jo tā varēja iegūt vairāk naudas algām, slēdzot šobrīd jau pustukšās skolas. Tam nevarot pieiet tikai aritmētiski.

Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis gan pašvaldības pārmetumus noraida. Viņš uzsver, ka līdz ar reformu arī Rīgā par pieciem miljoniem eiro palielināts skolotāju atalgojumam piešķirtais kopējais finansējums.

Rīgas pašvaldība savu pieteikumu Satversmes tiesā varētu iesniegt šonedēļ vai, vēlākais, nākamnedēļ.

Video

Lasi vēl