Komentāri
Rīga aizņemsies vēl 4,7 miljonus eiro izglītības iestāžu labiekārtošanas darbiem
FOTO: LETA

Rīgas dome šodien apstiprināja aizdevuma ņemšanu 4 675 000 eiro apmērā vairāku izglītības iestāžu labiekārtošanas darbu īstenošanai. 1 030 000 eiro nepieciešami virtuves bloku renovācijai sešās pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs. Šā aizņēmuma atmaksas termiņš noteikts 10 gadi ar atliktu maksājumu – divi gadi.

480 000 eiro nepieciešami ūdensvada un kanalizācijas tīklu nomaiņas darbiem Rīgas 57. pirmsskolas izglītības iestādē, Rīgas 104. pirmsskolas izglītības iestādē, Rīgas 4. speciālajā internātpamatskolā un Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā. Savukārt 460 000 eiro nepieciešami sporta zāļu renovācijai Rīgas Purvciema vidusskolā un Ziemeļvalstu ģimnāzijā. Šie aizņēmumi pašvaldībai būs jāatmaksā piecu gadu laikā ar atlikto maksājumu – viens gads.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lielākais aizņēmums – 2 705 000 eiro – nepieciešams logu un fasāžu renovācijai un siltināšanai 17 pašvaldības izglītības iestādēs, tostarp Rīgas Volejbola skolā. Šis aizņēmums pašvaldībai būs jāatmaksā 15 gadu laikā ar atlikto maksājumu – trīs gadi.

Minētos lēmumprojektus jau iepriekš neatbalstīja Rīgas domes Vienotības deputātu frakcija. Frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte (V) uzskata, ka nosauktās summas nav pietiekami izskaidrotas un deputātiem nav pārliecības, ka tas ir labas pārvaldības piemērs un ka tiek meklēts izdevīgākais un lētākais projekts, neizslēdzot arī kvalitāti. “Summas izskatās pārspīlētas,” sacīja Ēlerte.

Opozīcija atkārtoja jau iepriekš vairākkārtīgi pausto neizpratni par lielajām bērnudārzu virtuves bloku renovācijas izmaksām – 171 000 eiro uz bloku, kā arī iebilda pret salīdzinoši nelielo summu, kas atvēlēta logu un fasāžu siltināšanai, visa summa – 2,7 miljoni eiro – uz 17 iestādēm.

Arī domes sēdē opozīcija debatēs pārmeta Rīgas domes vadībai “dzīvošanu pāri līdzekļiem”, aizņemoties lielas naudas summas “tādam niekam” kā logu nomaiņa, turklāt ar atmaksas laiku 18 gadu garumā.

“Esmu dzirdējis, ka uzņēmējiem kavējas atalgojuma izmaksa, jo pašvaldībai trūkst līdzekļu. Tagad aizņemamies logu nomaiņai, nākamreiz aizņemsimies algu izmaksai?” debatēs sacīja Ģirts Lapiņš (VL-TB/LNNK), uzsverot, ka aizņēmuma apmērs Rīgas pašvaldībā turpina augt.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) savukārt norādīja, ka Rīgu “parādos iedzinuši” iepriekšējie mēri – Aivars Aksenoks (V) un Jānis Birks (VL-TB/LNNK) –, jo 2009. gadā kopējais pašvaldības aizņēmums pārsniedza miljardu eiro, bet pašreiz tas ir 980 miljoni.

Aizņēmumu līgums tiks noslēgts ar Valsts kasi vai citu aizdevēju, kas piedāvā izdevīgākus aizdevuma nosacījumus.

Minēto darbu veikšanai jau ir izsludināti iepirkumi.

Domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR) jau iepriekš skaidroja, ka, sekojot visām attiecīgajām prasībām un normatīviem, viena virtuves bloka nomaiņas izmaksas patiešām ir tik augstas.

“Visu tehniku mēs uzliekam pēc pārtikas tehnologu noteiktajiem standartiem atbilstoši normatīviem un prasībām. Tiks nomainītas pilnībā visas iekārtas – pilnībā inženierkomunikācijas tīkli, elektroinstalācija, ventilācija, ūdensvadi, kanalizācija. Visam jābūt atbilstoši Pārtikas un veterinārā dienesta prasībām – nepieciešamas atsevišķas telpas personālam, no jauna jāierīko jaunas dušu telpas un skapīši,” skaidroja Burovs.

Jau ziņots, ka Rīgas dome 24. februārī jau apstiprināja lēmumu par aizdevuma ņemšanu kopumā 3 750 000 eiro apmērā no Valsts kases vai cita aizdevēja ar izdevīgākiem nosacījumiem četru Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu remontdarbu veikšanai.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl