Rīdzinieki sūdzas, ka pilsētā trūkst svētku sajūtas

0 Komentāru
Rīdzinieki sūdzas, ka pilsētā trūkst svētku sajūtas
FOTO: LETA

Šodien visā Latvijā tiek svinēta Lāčplēša diena.  Laiks, līdz pat Valsts svētku dienai – 18. novembrim tiek saukts par Patriotu nedēļu. Rīdziniekus un galvaspilsētas viesus pārsteidzis fakts, ka galvaspilsētā svētku sajūta īsti vēl nav jūtama. 

Dienas pirmajā pusē, kamēr pie Rīgas pils mūra tiek iedegtas pirmās svecītes, 11.novembra krastmalā par svētkiem liecina tikai karogi. Redzami arī lielformāta plakāti, kas vēsta, ka Rīga sveic Latviju dzimšanas dienā. Daudzi rīdzinieki sūdzas, ka trūkst svētku sajūtas.

”Pietrūkst kaut kā. Varbūt līdz 18. novembrim kaut ko vēl vairāk izdomās, bet nu pamaz, pagaidām pamaz,” norāda Rīgas iedzīvotāja Zanda.

Rīgas dome skaidro, ka pilsētu svētkiem sāk uzpost īsi pirms Lāčplēša dienas, bet kulminācija gaidāma 18.novembrī. Tikmēr vārds Rīga plakātos izcelts, lai pie izdevības atgādinātu par Eiropas kultūras galvaspilsētas godu.

Daudzi no vides objektiem valsts svētkos tiek lietoti vairākus gadus pēc kārtas. Piemēram, alejā pie Ministru kabineta redzams Lidojuma ceļš. Pilsētas sapošana ik gadu izmaksā vairākus tūkstošus eiro.

Ja pilsēta svētkiem netiktu uzposta, par to parūpētos paši cilvēki. Tas ir būtiski piederības sajūtai, uzskata eksperti.

Svētku sajūta nav jūtama arī tirdzniecības centros, kuri lēnām jau sāk domāt par peļņu nesošajiem Ziemassvētkiem. Tikmēr eksperti atgādina, ka simbolika rada piederības sajūtu, bet patriotismu – vērtību sistēma.

0 Komentāru