Rīdzinieki emocionāli uztver skaistās jūgendstila mājas nodegšanu; ugunsdzēsēji pieļauj ļaunprātību

5 komentāri

Pie vēsturiskā ēku kompleksa Raņķa dambī, kas nodega naktī no 24. uz 25. novembri, vēl joprojām rosās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUDG) pārstāvji.

TV3 Ziņas noskaidroja, ka liesmas bija tik spēcīgas, ka gandrīz visi stāvi nu ir sagruvuši, kokmateriāli ir nokrituši no sestā līdz pat pirmajam stāvam. Iespējams, ka dedzināšana ir izraisīta ļaunprātīgi, kad ugunsdzēsēji ieradās, ēka jau dega ar atklātu liesmu. VUGD pārstāvji ēku izvērtē tikai no ārpuses, caur logiem, iekšā iet neriskē.

Ēku komplekss Pārdaugavas iedzīvotājiem bija iemīļots. 20 gadsimta sākumā ēkā bija plaši dzīvokļi, padomju laikā ēkā tika ierīkota poliklīnika un īres dzīvokļi, bet pēc tam ēkai uzradušies mantinieki. Pie nodegušās ēkas TV3 Ziņas sastapa Valentīnu, kas speciāli ieradās no Juglas, lai apskatītu nodegušo ēku. Valentīna reiz šajā ēkā strādāja 20 gadus, bet tagad, lūkojoties uz graustu, nespēja apvaldīt asaras.

Pagaidām nav skaidrs, kas ar ēku notiks turpmāk. Ugunsgrēka dēļ no siltumtīkla atslēgtas piecas mājas, ap māju rosās vairāki remontstrādnieki. Apkārtējām mājām pieslēgta pagaidu apkure.

Vienlaikus viņa norādīja, ka “Rīgas siltums” patlaban operatīvi strādā pie pagaidu siltumtīklu veidošanas un pagaidu siltuma pieslēguma. Svētdienas vakarā pagaidu apkuri visām mājām ir izdevies pievienot.

Kā ziņots, naktī no 24. uz 25. novembri plkst. 3.38 Rīgā, Kalnciema ielā 2B, neapsaimniekotā mājās izcēlās ugunsgrēks ar atklātu liesmu. Ugunsdzēsējiem un glābējiem ierodoties, konstatēts, ka no sešstāvu neapsaimniekotas ēkas jumta nāk dūmi, bet gandrīz visi stāvi deg ar atklātu liesmu, un uguns strauji izplatās. Tā kā ēkas iekšpusē griesti bija no koka un apdeguši krita lejā un ēkas starpstāvu pārsegumi draudēja iegrūt, dzēšanas darbus veikt iekšpusē bija bīstami pašiem glābējiem, tāpēc ugunsgrēka dzēšana tika veikta no ārpuses.

Vēlāk, plkst. 7.16, ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku lokalizēt, novēršot liesmu tālāko izplatību uz citām ēkām un tajā kopumā 4650 kvadrātmetru platībā dega sešstāvu neapsaimniekotās ēkas visi stāvi un jumts.

5 komentāri