Rīdzinieki dusmīgi par neizbrienamajām ielām; vairākās vietās vairs neizmanto sāli

5 komentāri
Rīdzinieki dusmīgi par neizbrienamajām ielām; vairākās vietās vairs neizmanto sāli
RAITIS PLAUKS, F64

Vairākās Rīgas ielās no ceturtdienas tiek veikts galvaspilsētai neierasts eksperiments. Uz tām tikai iztīra sniegu, bet vairs nekaisa sāli. Sastaptie rīdzinieki par to bija priecīgi, tomēr kopumā Rīgas ielu stāvoklis ziemā tiek skarbi kritizēts.

Sešu Rīgas maģistrālo ielu brauktuves vairs neapstrādā ar pretslīdes materiāliem. Autobraucējiem izmaiņas nav īpaši jūtamas, sniegs ir vairāk sablīvējies, taču gājēji pamanījuši, ka nav vairs “pļurzīgā” sāls un sniega masas, kas parasti ir krustojumos, uz ietvēm un ceļu malās.

“Ļoti labi rati iet uz priekšu. Citur ir žļurga, nevar pastumt. Ļoti labi! Es dzīvoju centrā, ir posmi, kur ir mājas, un vienai mājai laikam sētnieks guļ, smiltis izbērtas, taciņa, kur jānes rati rokās. Tur jau laikam sētnieki, kas sadalīti pa zonām,” saka jaunā māmiņa Madara.

“Tā doma ir tāda: ja sniegs ir notīrīts, var paiet. Ja līdz potītēm, grūti paiet. Galvenais, lai notīra! Bez sāls var mierīgi paiet, ja notīrīts,” teic Rīgas iedzīvotāja Ilze.

Tikmēr daudzviet, kur ielas netīra, bet pārklāj ar sāls kārtu, situācija neapskaužama. Piemērs: tunelis pie Centrālās dzelzceļa stacijas, kas iepriekšējās dienas bija slidenā sniega putrā klāts. Pašvaldība sakās problēmu manījusi, un padevusi ziņu tālāk.

“Saņemot informāciju, nekavējoties nodevām uzturētājam, “Rīgas tiltiem”. Saņēmām atbildi, ka kāpnes tīra vairākas reizes dienā, bija intensīva snigšana. Tīrot vienā pusē, otrā jau ir sanests sniegs,” skaidro Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Daudzi rīdzinieki sociālajos tīklos šonedēļ pauduši ziņas par neizbrienamajām ielām. Situāciju sarežģī fakts, ka teju katrai ielai un ietvei ir savs apsaimniekotājs: pašvaldība, privātīpašnieks vai kāds juridisks uzņēmums.

“Ir teritorijas, kas ir izpilddirekciju pārziņā, Satiksmes departamentu pārziņā, piegulošo teritoriju nolīgto apsaimniekotāju pārziņā. “Latvijas dzelzceļš”, citi īpašnieki. Viennozīmīgi pateikt, ka tā ir pašvaldības vaina, nevar.”

“SKDS” aptauja rāda, ka 43% iedzīvotāju vēlas, lai uz ielām tiek kaisīts smilts-sāls maisījums, 18% procenti domā, ka jākaisa tikai sāls, bet 14% ir par alternatīviem ķīmiskiem reaģentiem. Savukārt 12% pauduši, ka ielas nav jākaisa vispār.
5 komentāri