Rībena: Kā tika pielikts punkts bārdainu sieviešu publiskai demonstrēšanai, tā pienācis laiks beigt dzīvnieku spīdzināšanu cirkā

3 komentāri

Skaļu protestu pavadībā Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi likuma izmaiņas, kas paredz aizliegt izmantot savvaļas dzīvniekus cirka izrādēs. Tādējādi ir noraidīts priekšlikums, kas paredzēja pienākumu valdībai veidot sarakstu ar dzīvniekiem, kurus cirkā tomēr būtu ļauts izmantot.

Par šāda saraksta ieviešanas nepieciešamību no Saeimas tribīnes visaktīvāk iestājās partijas “Saskaņa” deputāte Jūlija Stepaņenko, kura aicināja neļauties dzīvnieku organizāciju “apbrīnojamajai centībai terorizēt deputātus”.

Jūlija Stepaņenko

Jūlija Stepaņenko
Saeimas deputāte, “Saskaņa”

Viņi ir atnākuši šodien pie Saeimas parunāt par pāris baložiem un par vienu lamu, kuru mēs varbūt ar šo izņēmumu atļausim. Šobrīd uz deputātiem izdara spiedienu šaura interešu grupa, kura it kā pārstāv dzīvnieku intereses, un šādas līdzīgas organizācijas Eiropā, pēc Eiropola datiem tiek saistītas, tai skaitā ar iekšzemes terorismu un nacionālās drošības apdraudējumu.

Taču šāda viedokļa paudēji palika mazākumā. Ar balsu vairākumu galīgajā lasījumā apstiprinātie likuma labojumi aizliedz gan savvaļas, gan nebrīvē audzētus dzīvniekus apmācīt un izmantot kā atrakciju dzīvniekus.

Inguna Rībena

Inguna Rībena
Saeimas deputāte, VL-TB/LNNK

Tāpat kā savulaik tika pielikts punkts gladiatoru cīņām arēnā, vēlāk punduru, bārdainu sieviešu un Siāmas dvīņu fizisko noviržu publiskai demonstrēšanai, ir pienācis laiks pielikt punktu savvaļas dzīvnieku spīdzināšanai cirkā.

Ceļš līdz aizlieguma ieviešanai bijis garš. Par to ir spriests jau kopš 2015. gada.

3 komentāri