Komentāri

Zemenes mums tik ļoti negaršo, lai brauktu uz Angliju – tā par sevi pasmejas pieci jauni latgalieši, postfolka grupas ”Rikši” dalībnieki, kuri par savu misiju izvēlējušies tautas mūzikas popularizēšanu jauniešu vidū. Grupa radusies pirms pieciem gadiem, kad rēzeknieši devās studiju gaitās uz Rīgu. Saulgriežu laikā Rikši tradicionāli dodas koncertu maratonā pa visu Latviju, un arī šajos Jāņos priecēs publiku Rīgā.

Vēl mācoties skolā Rēzeknē, visi pieci grupas dalībnieki darbojās vietējā folkloras kopā. Un dodoties studēt uz Rīgu, nolēma turēties kopā, un turpināt mūziķu gaitas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par galveno uzdevumu “Rikši” ir uzstādījuši latgaliešu tradicionālās mūzikas popularizēšanu Latvijā, it īpaši, jauniešu vidū.

Savā pastāvēšanas laikā grupa ir izdevusi divus diskus, spēlējusi vairākus simtus koncertu dažādās vietās Latgalē un Latvijā, piedalījusies dažādos festivālos un pasākumos Latvijā, un daudzviet Eiropā, kur arī piedzīvotas spilgtas epizodes. Vairākkārt braukts uz Vāciju, kur fanu netrūkst.

Jāņu laikā Rikši ir uz izķeršanu – sevišķi spraigs izrādījās pagājušais gads. Grupa pamatīgi piedomā pie sava vizuālā tēla, kas ir svarīga, laba šova sastāvdaļa. Garderobe tiek regulāri atjaunota un papildināta. Prestatā sabiedrībā tik ierastajai vaimaināšanai par bezcerīgo dzīvi Latvijā, rēzeknieši ir optimisma un darba mīlestības pilni.

Rikši aktīvi strādā pie Rēzeknes aprinķa tautasdziesmu apzināšanas un apdaru veidošanas, lai turpinātu priecēt klausītājus visā pasaulē.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl