Rēzeknē zīmēti kaķi kļuvuši par interneta hitu

1 komentārs

Jaunietis no Rēzeknes – Ainārs Olūtnieks -, zīmējot kaķus, kļuvis par īstu “Instagram” zvaigzni. Pirms vairāk nekā pusotra gada puisis nolēma katru dienu uzzīmēt vismaz vienu kaķi un ievietot to sociālā tīkla kontā. Tagad viņa darbi priecē vairāk nekā 100 000 sekotāju visā pasaulē.

Pašreiz Lūznavas muižā viņa darbi pirmo reizi redzami ārpus datora un telefona ekrāniem. Izstādē izliktie darbi veidoti tā, lai vienā pusē būtu redzama kaķa fotogrāfija, no kuras Ainārs iedvesmojās, bet otrā pusē – radītais zīmējums.

Pusotra gada laikā Ainārs, izmantojot “Photoshop” programmu, ir uzzīmējis jau vairāk nekā 450 dažādu kaķu.

Aplūkojot savus pirmos darbus, Ainārs secina, ka atšķirība ir pamatīga. Tagad pēc teju 500 kaķu uzzīmēšanas viņam izveidojies izteikts zīmēšanas stils. Kaķiem vairs nav lieku, nevajadzīgu detaļu, sākotnēji viss bija otrādi.

“Instagram” kontam visvairāk sekotāju ir Ziemeļamerikā, Brazīlijā un Āzijā.

Zīmēto kaķu autors cer, ka kādu dienu viņš varēs ar savu aizraušanos nopelnīt iztiku. Taču pagaidām viņš to dara prieka pēc, un galvenā viņa motivācija ir cilvēku lielā atsaucība.

Ainārs Olūtnieks ir absolvējis Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolu. Iespējams, tāpēc viņa darbi vairāk atgādina dizaina elementus, tādi kaķi var rotāt dažādus priekšmetus, tādējādi tiem piešķirot noskaņu.

Kaķu izstāde Lūznavas muižā turpināsies līdz 8. martam.