Rēzeknē svin Latgales atbrīvošanas simtgadi

0 Komentāru
Rēzeknē svin Latgales atbrīvošanas simtgadi
IEVA VĀRNA, TV3 ZIŅAS

1919. gada decembrī, noslēdzoties Rietumkrievijas Brīvprātīgo armijas padzīšanai no Latvijas teritorijas, bija atlicis noslēdzošais Latvijas Neatkarības kara posms – Latgales atbrīvošana.

1919. gada jūlijā izveidotā Latvijas armija šo uzdevumu veica kopā ar Polijas bruņotajiem spēkiem, smagās kaujās atbrīvojot Latgali no lielinieku kontroles. Šodien, 21. janvārī, Rēzeknē par godu vēsturiskajiem notikumiem norisinās plaši Latvijas Neatkarības kara un Latgales atbrīvošanas simtgades pasākumi. Pilsētas Festivāla parkā rēzekniešiem ir iespējams klātienē vērot militāro tehniku un ekipējumu, kā arī baudīt lauka virtuvē gatavoto putru un tēju. Apskatīties bruņoto spēku ekipējumu ieradušies arī skolēni un bērnudārza audzēkņi.

Tāpat Latgales Kultūrvēstures muzejā šodien var apmeklēt vēstures mirkļu pieturu “Latgales atbrīvošanai – 100” un piedalīties ziedu nolikšanā pie pieminekļa Latvijas Neatkarības karā kritušo karavīru piemiņai Rēzeknes Miera ielas kapos. Savukārt Rēzeknes Jēzus Sirds katedrālē norisināsies dievkalpojums.

Jau vēstīts, ka Latgales atbrīvošanas simtgades pasākumi aizsākušies Daugavpilī. Savukārt noslēdzošais pasākums būs Nacionālo bruņoto spēku reģionālā parāde Daugavpilī 4. maijā, kurā piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vienības, tostarp Polijas bruņoto spēku vienības un tehnika, simbolizējot gan Latvijas armijas ieguldījumu valsts aizsardzībā, gan arī pēc gadsimta nezudušo ciešo saikni ar mūsu sabiedrotajiem.

Plašāk par tematu – TV3 Ziņās 20.00

0 Komentāru