Rēzeknē mediķi protestu atbalsta, bet darbu turpina

2 komentāri
Rēzeknē mediķi protestu atbalsta, bet darbu turpina
DMITRIJS ŠUĻŽICS, F64

Bet tikmēr reģionos ne visas slimnīcas var atļauties protestēt. Tā, piemēram, Rēzeknes slimnīca ceturtdien strādā bez lielām izmaiņām un uzņemšanā veidojās pat rindas.

Rēzeknes slimnīcas ambulatorās nodaļas reģistratūrā ceturtdien cilvēkiem pat jāuzgaida, jo izveidojusies rinda. Nāk gan vecāki ar bērniem, gan cilvēki pusmūža vecumā, gan seniori. Iedzīvotājus vienu pēc otra arī apkalpo. Pacienti pirms tam par darba laikiem gan bija pārliecinājušies.

Arī slimnīcas vadība apstiprina, ka Rēzeknē gandrīz visus pacientus apkalpo ierastajā darba ritmā. “Slimnīcā situācija ir normāla, mēs strādājam. Slimnīca tomēr tik plašā mērogā nevarēja atteikt saviem pacientiem, arī atsevišķas operācijas, jo mums daudzi pacienti dzīvo tālu. Un šī atcelšana var radīt pietiekami lielas problēmas, kuras negribējām viņiem sagādāt,” pauž Rēzeknes slimnīcas valdes loceklis ārstniecības jautājumos Ivars Zvīdris.

Atsevišķi slimnīcas darbinieki gan akcijā piedalās. Gan kolēģus atbalstot pie Saeimas Rīgā, gan savu nostāju pauduši ņemot bezalgas atvaļinājuma dienu. Lai gan darbi rit, slimnīca akciju atbalsta.

“Jo runa nav tikai par algām, bet finansējumu veselības aprūpei kopumā. Jo, kā zinām, daudzus gadus esam skaitījuši un rēķinājuši, bet tas ir, es teiktu, pats mazākais Eiropā. Jo otrie no beigām ir gandrīz tas pats, kas mazākais.”

Zvīdris gan atzīst, ka ilgstošie solījumi un ārstu cerību graušana par algas pielikumu, slimnīcas darbiniekos radījis vilšanos. Arī viņi, tāpat kā citas Latvijas slimnīcas, saskārušies arī ar to, ka kolēģi pamet darbu Rēzeknē un dodas ārstēt cilvēkus ārpus Latvijas.