Restorāni atkārtoti prasa samazināt PVN līdz 12%

1 komentārs
Restorāni atkārtoti prasa samazināt PVN līdz 12%
PAULA ČURKSTE, LETA

Latvijas Restorānu biedrība turpina lūgt politiķus mazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) līdz 12%.  Savukārt nozarē strādājošie uzņēmumi gatavi noslēgt ģenerālvienošanos par minimālās darba samaksas stundas likmes celšanu, lai veicinātu ēnu ekonomikas izskaušanu.

Pirmdienas rītā Saeimas Budžeta un finanšu komisijas Nodokļu politikas apakškomisija pulcēja plašu nevalstisko organizāciju loku, lai spriestu par PVN. Nozare aplēsusi, ka 2019. gadā tās devums IKP bijis 2%.  Vairāk nekā 2400 darba devēji, kas nodarbina gandrīz 29 tūkstošus strādājošo, nodokļos samaksājuši 165 miljoni eiro. Tas ir par 13% vairāk nekā pirms gada. Pieaugušas arī nozares vidējās algas.

Taču Latvijas Restorānu biedrības prezidents brīdina – neko nemainot, desmitiem uzņēmumu var pārtraukt darbību.  Jau pērn darbu zaudējuši vairāk nekā 1300 nozarē strādājošo, nodokļu parādi varētu būt pieauguši līdz 32 miljoniem eiro.

Saeimas komisijā, paužot bažas, ka politiķiem varētu ienāk prātā celt PVN likmi, savu redzējumu izklāstīja arī Latvijas Darba devēju konfederācija un lauksaimnieku organizācijas. Tās kategoriski iebilst PVN likmes celšanai.

Restorāni jau ilgstoši cīnās, lai tiem tiktu piemērota samazinātā 12% PVN likme, taču pagaidām – bez panākumiem.

Jau 2018. gadā viesmīlības nozares pārstāvji panāca vienošanos ar Finanšu ministriju par to, ka restorāniem tiek piemērots samazināts PVN. Bet valsts pretī prasa, lai ēdināšanas uzņēmumi pārtrauc maksāt aplokšņu algas.

Cerībā panākt zemāku nodokļu slogu nozares pārstāvji bija apņēmības pilni noslēgt ģenerālvienošanos par minimālās darba samaksas celšanu restorānos.

Plašāk par tematu – TV3 ziņās 20.00

1 komentārs