Re&Re būvēs Olaines cietuma slimnīcu

Komentāri

Būvkompānija Re & Re, kura cēla sabrukušo Zolitūdes Maxima ēku, tikusi pie jauna, vērienīga valsts iepirkuma. Firma Olainē cels cietuma slimnīcu, kas paredzēta narkomānu ārstēšanai. Ieslodzījuma vietu pārvalde skaidro, ka nokļuvusi ķīlnieka lomā – lai gan ētisku apsvērumu dēļ Re & Re kandidatūra konkursā bija apšaubāma, piedāvātā zemākā cena bija noteicošais, kādēļ tieši ar šo kompāniju noslēgts līgums.

Jau 2016.gadā Olainē būs jauna, moderna ēka, kurā efektīvi ārstēs cietumniekus – narkomānus. Šādu vīziju skaidri redz Ieslodzījumu vietu pārvaldes priekšniece. Vienā telpā atradīsies ne vairāk kā divi ieslodzītie. Ikdienā ar viņiem strādās psihologi, terapeiti un citi eksperti, būs pieejama moderna sporta zāle un bibliotēka.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Modernajai cietumnieku rehabilitācijas iekārtai paredzēto ēku būvēs firma Re&Re – tā pati, kas savulaik būvēja Maxima lielveikalu, zem kura drupām dzīvības zaudēja 54 cilvēki. Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadība atzīst, ka Re&Re uzvara konkursā ir ļoti mulsinoša.

Tieši cena, nevis morālie vei ētiskie apsvērumi un firmas reuptācija, izrādījās izšķirošais faktors. Re&Re komentārus par savu darbību TV3 Ziņām piekrita sniegt tikai un vienīgi rakstiskā formā.

Lietas izmeklēšana un tiesvedības turpināsies vairākus gadus. Joprojām nav nosaukti aizdomās turamie un izvirzītas apsūdzības. Lai uzņēmums saglabātu maksātspēju un darbiniekiem būtu darbs, RE&RE turpina aktīvu darbību. Vienlaikus uzsveru – Re&Re nevairās no atbildības. Re&Re nodarbina 300 darbiniekus. Esam atbildīgi gan šo darbinieku, gan savu klientu un sadarbības partneru priekšā par saistībām, kuras esam uzņēmušies būvniecības projektos.

Otra piedāvājuma autors – uzņēmums SIA Arčers – konkursa rezultātu pārsūdzēja, taču Iepirkumu uzraudzības birojs pēc sūdzības izvērtēšanas deva atļauju līgumu noslēgt ar Re&Re. Arčers vērsies Tieslietu un Ekonomikas ministrijās, norādot, ka lēmumu pārsūdzēs tiesā.

Jāpiemin, ka Zolitūdes traģēdija nabūt nav traucējusi Re un Re turpināt aktīvu dalību valsts un pašvaldības pasūtījumos. Firma piedalās Rīgas Pils rekonstrukcijas darbos, un restaurē Mākslas muzeja ēku, īstenos Gaiļezera operāciju bloka un Psihiatrijas un narkoloģijas centra korpusa remontdarbus.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl